Drony pod Krakowem kontrolują, czym mieszkańcy palą w piecach! Są pierwsze efekty akcji [ZDJĘCIA]

2021-02-26 10:01 ON

Urzędnicy w podkrakowskiej gminie Zielonki rozpoczęli kontrole, podczas których sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecach. Do kontroli wykorzystywane są drony. Są już pierwsze efekty akcji.

– Badanie polegało na zasysaniu próbek dymu i przeanalizowaniu uzyskanych w czasie rzeczywistym wyników. Wykrycie nieprawidłowości – pojawienie się informacji o zwiększonym stężeniu danego związku chemicznego – skutkowało wejściem na posesję uprawnionych do kontroli urzędników, również z policją – piszą przedstawiciele gminy.

Zobacz: Wadowice: Ślub na miarę naszych czasów. Chcieli się pobrać na oddziale covidowym!

W styczniu za pomocą dronów sprawdzono spalanie w 77 budynkach wytypowanych przez sensor pomiarowy. Sprawdzono domy w trzech miejscowościach: Zielonkach, Bibicach i Węgrzcach. W lutym metodą nalotów dronami skontrolowano natomiast 95 budynków w ośmiu miejscowościach: Trojanowicach, Przybysławicach, Garliczce, Grębynicach, Garlicy Murowanej, Garlicy Duchownej, Owczarach i Zielonkach.

Zobacz: BURZA w sieci wokół krakowskiej PATODEWELOPERKI. Mieszkalibyście tam?

Odnotowano 21 podejrzeń spalania odpadów, po wejściu na posesje policja wystawiła 2 mandaty, pobrano również 6 próbek popiołów do badania w celu potwierdzenia spalania odpadów. Na wyniki badania próbek popiołów trzeba jeszcze poczekać – gdy potwierdzą one spalanie odpadów, zostaną wystawione mandaty.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE