Mateusz jest uwięziony w swoim ciele. Udar zniszczył jego życie w ciągu minuty

2021-08-02 12:58

Mateusz był zdrowym młodym mężczyzną. Pracował, miał kolegów i koleżanki. W jeden chwili jego poukładane młode życie legło w gruzach. Doznał rozległego udaru mózgu. Walczył o życie, a lekarze nie dawali jego rodzinie żadnej nadziei. Najbliżsi modlili się, by przeżył. Mimo kiepskich rokowań Mateusz Stano umknął śmierci sprzed kosy, lecz jest uwięziony we własnym ciele. Nie mówi, z najbliższymi porozumiewa się za pomocą mrugnięcia powieką. Jednak czuje i jest świadomy tego, co się z nim stało! Mateusz ma szansę odzyskać sprawność, choć częściowo. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Nie ważne czy dziecko ma kilka miesięcy czy kilkadziesiąt lat. Dla matki zawsze pozostaje dzieckiem o które trzeba walczyć – mówi nam Małgorzata Stano (52 l.) , mama 33–letniego Mateusza. Chłopak przez całe życie był zdrowym, radosnym chłopcem. Usamodzielnił się, jak przyszła na to pora, podjął pracę.

– Patrzyłam na Mateusza i pękałam z dumy. Wyrósł na zaradnego, mądrego i dobrego człowieka. Kiedy widziałam jak sobie radzi, czułam się spokojna o jego przyszłość. W takich chwilach niestety łatwo zapomnieć o tym, że radość może szybko zmienić się w ból, że los bywa nieobliczalny i wystarczy zaledwie chwila, aby doszło do tragedii, której skutki odcisną piętno na lata – dodaje. 

31 kwietnia ok północy Mateusz siedząc na tapczanie nagle zesztywniał i stracił przytomność. Mama Mateusza natychmiast zadzwoniła po pomoc. 

– Wciąż nie mogę wyrzucić z głowy tych chwil. Bezsilnie patrzyliśmy, jak twarz Mateusza zastygła w bezruchu. Syn trafił do szpitala, gdzie po przebytej operacji, przebywał w stanie śpiączki przez dwa tygodnie. Kiedy się obudził, okazało się, że jest czterokończynowo sparaliżowany – wspomina drastyczne chwile pani Małgorzata. 

Mateusz potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Tylko ona może mu pomóc wrócić do zdrowia. Niestety pobyt w specjalistycznym ośrodku jest bardzo kosztowny, dlatego najbliżsi Mateusza proszą o wsparcie, proszą by dać szansę ich synowi. Tutaj można pomóc Mateuszowi w uzbieraniu na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym: https://www.siepomaga.pl/mateusz-stano 

Można także wziąć udział w licytacjach na rzecz Mateusza: https://m.facebook.com/groups/181353857252101/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE