Matura 2021. Uczniowie nie przyszli na egzamin, bo szkoła podała złą godzinę. Fatalna pomyłka w Skawinie

i

Autor: F1Digitals/cc0/pixabay Dyrektor szkoły przyznała, że doszło do błędu. Teraz uczniowie będą wnioskować o przeprowadzenie matury w dodatkowym terminie.

Matura 2021. Uczniowie nie przyszli na egzamin, bo szkoła podała złą godzinę. Fatalna pomyłka w Skawinie

2021-05-18 13:35

Fatalna pomyłka podczas matur w Skawinie. Nie chodzi jednak o błędnie rozwiązane przez uczniów zadania egzaminacyjne, ale o wpadkę szkoły. Jak informuje portal onet.pl, trzech z czterech absolwentów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie nie pojawiło się na maturze z historii o właściwej porze, ponieważ szkoła podała złą godzinę egzaminu. Dyrektor placówki przyznała, że doszło do błędu i związku z tym uczniowie przystąpią do matury w dodatkowym terminie.

Przez błąd szkoły uczniowie nie przyszli na maturę z historii

Do fatalnego błędu doszło podczas matur w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Jak informuje portal onet.pl, szkoła w przygotowanym przez siebie harmonogramie podała złą godzinę egzaminu z historii, przez co uczniowie nie pojawili na teście. Matura z historii na poziomie rozszerzonym odbywała się wczoraj (17 maja) o godz. 9.00, tymczasem w szkolnym harmonogramie widniała godz. 13.30. Chęć zdawania historii na poziomie rozszerzonym zadeklarowało czterech absolwentów ZSTE w Skawinie, spośród których tylko jeden przyszedł na egzamin o właściwej porze. Pozostali spóźnili się o kilka godzin i nie mogli już przystąpić do rozwiązywania testu. Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie Krystyna Jędrzejczyk przyznała, że doszło do pomyłki, choć równocześnie zauważyła, że terminy matur są znane od dawna i widnieją na stronie CKE oraz w systemie internetowym, do którego uczniowie mają dostęp. Tam data egzaminu z historii była wpisana prawidłowo. - Termin egzaminu był znany od września, był dostępny na stronie CKE i w systemie, do którego uczniowie mają dostęp za pomocą loginu i hasła. Każda szkoła w dobie pandemii musi zrobić harmonogram, w którym wpisuje się szczegółowe procedury w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa, kto o której godzinie wchodzi na teren szkoły, na jaki egzamin itd. Tu rzeczywiście nastąpił ludzki błąd i została wpisana błędnie godzina 13.30 - powiedziała portalowi onet.pl Krystyna Jędrzejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

PRZECZYTAJ: Matura 2021: Egzamin maturalny z fizyki rozszerzonej trudny? Tu znajdziecie arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Na szczęście pomyłka nie pozbawia uczniów możliwości zdania matury i wzięcia udziału w rekrutacji na studia. O błędzie została powiadomiona Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, a uczniowie otrzymali możliwość złożenia wniosków o przeprowadzenie egzaminu w dodatkowym terminie. Już wiadomo, że do matury z historii przystąpią 16 czerwca, a świadectwa maturalne otrzymają w tym samym czasie, co ich rówieśnicy. Następnie będą mogli się ubiegać o miejsca na wybranych przez siebie uczelniach. 

ZOBACZ: Skawina. Mołdawianin wracał rowerem z Polski do swojego kraju. Po drodze kradł co popadnie [ZDJĘCIA]

Sonda
Matura 2021. Który egzamin podstawowy był najtrudniejszy?
Służby rozbiły międzynarodowy gang
Nasi Partnerzy polecają