Matura 2021: Egzamin maturalny z fizyki rozszerzonej za nami. Mamy arkusze CKE! [ZAPIS RELACJI]

2021-05-18 19:27 Grzegorz Kluczyński Emilia Białecka m. jaśkiewicz - stawowczyk
Matura 2021: Fizyka na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE i odpowiedzi. Czy będą przecieki z fizyki?
Autor: MG

Matura 2021: Fizyka rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi. We wtorek 18 maja o godz. 9:00 uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych rozpoczynają egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym. Jest to już kolejny dzień sesji pisemnych egzaminów maturalnych, które trwają od 4 maja i zakończą się 20 maja. Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów obowiązkowych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym. Pozostałe egzaminy są kwestią wyboru i zależą od zainteresowań uczniów, a także planów związanych z kolejnymi etapami edukacji. Jakie zadania czekają uczniów na egzaminie rozszerzonym z fizyki? Kiedy będą dostępne arkusze CKE i odpowiedzi? Dowiecie się tego w naszej relacji na żywo. Na bieżąco informujemy o tym, co dzieje się na maturze 2021.

Matura 2021: Fizyka na poziomie rozszerzonym

Egzamin maturalny z fizyki od kilku lat zdawany jest wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Egzamin prowadzony jest w formie pisemnej. W ciągu 180 minut uczniowie muszą rozwiązać zadania z różnych dziedzin fizyki. Zgodnie z harmonogramem matury 2021, 18 maja, o godz. 9:00 absolwenci szkół ponadpodstawowych rozpoczną rozwiązywanie zadań. Egzamin zakończy się o godz. 12:00. Po jego zakończeniu przedstawimy arkusze CKE z zadaniami, które musieli rozwiązać maturzyści.

Kto zdaje egzamin maturalny z fizyki?

Może do niego przystąpić każdy absolwent szkoły ponadpodstawowej, niezależnie od typu placówki i przedmiotów, których uczył się na poziomie rozszerzonym. Wszystko zależy od zainteresowań uczniów a także ich planów na przyszłość. W przypadku rekrutacji na kierunki związane z fizyką, wynik z egzaminu maturalnego daje dodatkowe punkty, a co za tym idzie - większą szansę na studiowanie na wybranej uczelni.

Jak wygląda matura z fizyki?

Uczniowie otrzymują arkusz zawierający zadania. Muszą je rozwiązać w ciągu 180 minut od rozpoczęcia pisania, czyli do godz. 12:00..

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Matura 2021 różni się od egzaminów z lat ubiegłych. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych. Nie ma również obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni uczniowie mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu przedmiotów dodatkowych.

Matura 2021 z fizyki na poziomie rozszerzonym - relacja na żywo

W poniższej relacji znajdziecie bieżące informacje dotyczące matury z fizyki na poziomie rozszerzonym, m.in. pierwsze komentarze uczniów, arkusze CKE, zadania, z którymi musieli zmierzyć się maturzyści, a także odpowiedzi na pytania i rozwiązania zadań.

19:25 Matura 2021: ostatni egzamin we wtorek 18 maja z hiszpańskiego

Ostatnim przeprowadzonym we wtorek (18 maja) egzaminem był ten z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin rozpoczął się o godzinie 14:00. Wczesnym wieczorem poznaliśmy treść egzaminacyjnych arkuszy. Czy zadania z rozszerzonego hiszpańskiego były łatwe? Sprawdź >>> Matura 2021: Hiszpański rozszerzony. Arkusze CKE z hiszpańskiego znajdziesz tutaj [Matura 18.05.2021]

16:42 Matura 2021 co w kolejnych dniach?

Egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym zakończony. Wielu maturzystów, którzy dziś zmagali się z zadaniami z tego przedmiotu, podjedzie jutro do kolejnego testu. Z jakim przedmiotem zmierzą się abiturienci w środę, 19 maja? Sprawdź co dalej w maturalnym maratonie. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

16:01 Matura 2021 z fizyki rozszerzonej. Gdzie sprawdzić wyniki?

Oczywiście nie wystarczy wiedzieć, kiedy pokażą się wyniki matur 2021, ale także gdzie i jak je sprawdzić. Odpowiedź jest dosyć prosta. Choć kiedyś wyniki były wywieszane przed drzwiami szkoły i trzeba było osobiście wybrać się do placówki, by je sprawdzić, teraz nie musimy ruszać się z domu. Jak to zrobić? >>> Matura 2021: Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki?

15:22 Matura 2021 z fizyki rozszerzonej. Kiedy będą wyniki?

Choć z pewnością u wielu maturzystów zdających egzamin rozszerzony z fizyki emocje już opadły, to przed nimi co najmniej kilkadziesiąt dni stresu. Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że wyniki pojawią się dopiero na początku lipca. Więcej na ten temat >>> Matura 2021: kiedy wyniki matur? Jest konkretna data

14:20 Matura 2021 z fizyki rozszerzonej. Arkusze CKE już są!

Są już arkusze CKE z fizyki rozszerzonej. Chcecie jeszcze raz prześledzić zadania z matury z fizyki? Oto one:

13:15 Fatalna pomyłka szkoły. Uczniowie spóźnili się na maturę

Fatalna pomyłka podczas matur w Skawinie. Nie chodzi jednak o błędnie rozwiązane przez uczniów zadania egzaminacyjne, ale o wpadkę szkoły. Uczniowie zdający w poniedziałek (17 maja) maturę z historii spóźnili się na egzamin. Dyrektor placówki przyznała, że doszło do błędu [CZYTAJ WIĘCEJ...]

12:15 Matura z fizyki. U nas znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi

Jeszcze dzisiaj, w naszej relacji, opublikujemy arkusze CKE i odpowiedzi z matury z fizyki rozszerzonej. Odświeżajcie stronę (F5)!

12:00 Zakończyła się matura z fizyki na poziomie rozszerzonym

O godz. 12:00 maturzyści skończyli pisać egzamin maturalny z fizyki na poziomie rozszerzonym. Za dwie godziny rozpocznie się matura z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

11:30 Matura z fizyki 2021 była trudna?

Jak oceniają poziom matury z fizyki tegoroczni maturzyści? ZOBACZ: Pierwsze komentarze maturzystów. "Jedna z najgorszych od lat"

10:50 Pierwsze komentarze po maturze z fizyki rozszerzonej

Matura z fizyki na poziomie rozszerzonym potrwa jeszcze do godz. 12:00. Tymczasem wielu maturzystów skończyło już pisać i dzieli się w sieci swoimi spostrzeżeniami. Oto jak komentują maturę z fizyki:

10:10 Fizyka na maturze. Jaka jest zdawalność?

W zeszłym roku średni wynik z egzaminu maturalnego z fizyki to 34 proc. pkt.

9:45 Ile osób pisze maturę z fizyki?

Jak podaje CKE, do egzaminu maturalnego z fizyki przystąpiło około 22 tysięcy osób, w tym około 1700 absolwentów z lat ubiegłych. O godz. 14:00, maturę z języka hiszpańskiego napisze około 1300 zdających.

9:00 Wystartowała matura z fizyki!

Matura z fizyki na poziomie rozszerzonym ruszyła punktualnie o godz. 9:00. Trzymamy kciuki!

8:00 Pozostała jeszcze godzina do egzaminu maturalnego z fizyki rozszerzonej

Matura z fizyki na poziomie rozszerzonym już za godzinę. Dla niektórych oznacza to koniec egzaminów i początek wakacji. Jak nastroje wśród maturzystów?

7:30 Ostatnia powtórka z fizyki

Ostatnia powtórka przed maturą z fizyki. To już ostatnie chwile na przegląd materiału. Przypominamy, co było na egzaminie próbnym. Arkusze z matury z fizyki znajdziesz tutaj: Matura próbna 2021: Fizyka, poziom rozszerzony. Odpowiedzi i arkusze.

7:00 Jakie przedmioty zdają dzisiaj maturzyści?

We wtorek, 18 maja, o godz. 9:00 rozpocznie się matura z fizyki rozszerzonej, a o godz. 14:00 maturzyści zasiądą do egzaminu z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Egzamin maturalny z fizyki od kilku lat może być zdawany wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Po zakończeniu egzaminu przedstawimy arkusze CKE z zadaniami, które musieli rozwiązać maturzyści.

17 maja 2021

19:00 Obawy przed maturą z fizyki

Niektórzy uczniowie już mają wakacje, inni wciąż stresują się przed nadchodzącymi egzaminami, w tym również jutrzejszym z fizyki, o czym dają znać w mediach społecznościowych.

17:45 Sprawdź swoją wiedzę z fizyki. Rozwiąż quiz!

Jedną ze skuteczniejszych metod na powtórzenie materiału jest rozwiązywanie quizów. W ten przyjemny sposób nie tylko można powtórzyć to, co było na lekcjach, ale także czasem dowiedzieć się czegoś nowego!

Czytaj więcej: Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ [QUIZ]

16:30 Co będzie na maturze z fizyki?

Przed jutrzejszym egzaminem uczniowie powtarzają materiał i próbują dowiedzieć się, czego mogą się spodziewać. Jedną z metod jest sprawdzanie arkuszy CKE z poprzednich lat lub z egzaminu próbnego.

Czytaj więcej: Matura próbna 2021: Fizyka, poziom rozszerzony. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj

Matura 2021

Siedlce: Maturalny maraton rozpoczęty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE