Matura 2021: Informatyka poziom rozszerzony. Arkusze CKE, pierwsze komentarze [ZAPIS RELACJI]

2021-05-19 20:32
Matura z informatyki.
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Matura z informatyki.

Matura 2021 - informatyka. W środę (19 maja) maturzyści zmierzą się z egzaminem z informatyki na poziomie rozszerzonym. Matura z informatyki rozpocznie się o godz. 9. Dobrze zdana matura z informatyki to szansa, aby zostać m.in. programistą. Zapraszamy do naszej relacji na żywo, w której znajdziesz informacje, ciekawostki oraz przecieki związane z maturą z informatyki. Po zakończeniu egzaminu znajdziecie tutaj również Arkusze CKE.

W środę (19 maja) tegoroczni maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z informatyki na poziomie rozszerzonym. Natomiast po południu egzamin z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym oraz dwujęzycznym. Nie są to egzaminy obowiązkowe. W tym roku egzamin z informatyki będzie pisać 9 086 osób, czyli 3,4% absolwentów 2021 roku. Informatykę na poziomie rozszerzonym wybierają na maturze między innymi ci młodzi ludzie, którzy w przyszłości chcieliby zostać np. programistami. Matura z informatyki na poziomie rozszerzonym rozpocznie się w środę punktualnie o godzinie 9. Maturzyści będą mieli 210 minut na napisanie egzaminu. Maturzyści zastanawiają się, co może pojawić się w arkuszach CKE i śledzą przecieki w internecie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z matury z informatyki na poziomie rozszerzonym. Znajdziesz tu wiadomości, ciekawostki i przecieki na temat matury z informatyki, a także po zakończeniu egzaminu arkusze CKE

Maturzyści musieli w tym roku obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ze względu na epidemię, nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Nie ma również obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru.

Matura 2021: Informatyka na poziomie rozszerzonym. Relacja na żywo

Czy informatyk może sam zbudować dom? Ja, Samorób buduję

Godz. 20:30 Dziękujemy za śledzenia naszej relacji

Na tym kończymy naszą relację z matur 2021. Dziękujemy za śledzenie wielodniowych zmagań maturzystów z egzaminami. Wszystkim zdającym życzymy jak najlepszych wyników i powodzenia w rekrutacjach na wymarzone uczelnie. 

Godz. 19:44 Mamy arkusze z języka włoskiego

Arkusze z dzisiejszej matury z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym znajdziecie tutaj: Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE.

Godz. 17:45 Ile osób zdawało informatykę i język włoski?

Według danych przedstawionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, do dzisiejszych egzaminów przystąpiło prawie 10,5 tysiąca osób. Około 10 tysięcy maturzystów zdawało informatykę, natomiast około 450 osób zmierzyło się z testem z języka włoskiego.

Godz. 16:42 Matura z języka włoskiego - opinie

Pierwsi maturzyści dzielą się swoimi opiniami po egzaminie z języka włoskiego. Poszło Wam równie dobrze?

Godz. 15.23 Zaskakujące zadanie na informatyce

Też Was zaskoczyło to zadanie? 

14:35 Co było na maturze z informatyki na poziomie rozszerzonym? Druga część!

Mamy dla was kolejną porcję pytań z informatyki na poziomie rozszerzonym. Arkusze znajdziecie TUTAJ.

14:10 Arkusze z rozszerzonej informatyki! Sprawdź, co było na maturze

Mamy dla was pierwszą część materiałów, związanych z maturą z rozszerzonej informatyki. Co było na tegorocznym egzaminie?

Zobacz tutaj: Matura 2021: Informatyka na poziomie rozszerzonym cz. 1

13:40 Matura 2021: mamy pierwsze komentarze po egzaminie z informatyki!

Po maturze z rozszerzonej informatyki, nie zabrakło komentarzy, w których zdający przyznali wprost, że strzelali z odpowiedziami, a salę egzaminacyjną opuścili znacznie szybciej. Zobaczcie pierwsze komentarze maturzystów, którzy skończyli już pisać maturę 2021 z informatyki na poziomie rozszerzonym. Sprawdźcie materiał naszej dziennikarki!

13:15 Matura 2021: czekamy na arkusze CKE z informatyki

Arkusze CKE z informatyki na poziomie rozszerzonym pojawią się w ciągu kilkudziesięciu minut. Oczywiście niezwłocznie zamieścimy je w naszym serwisie. Tymczasem wracamy do błędu, który nigdy nie powinien się pojawić przy okazji matur. Uczniowie nie przyszli na egzamin, bo szkoła podała... złą godzinę!

Czytaj więcej: Matura 2021.  Fatalna pomyłka w Skawinie

12:30 Koniec egzaminu maturalnego z rozszerzonej informatyki!

O 12:30 zakończyła się tegoroczna matura z informatyki na poziomie rozszerzonym. Jak wam poszło? Niebawem opublikujemy oficjalne arkusze CKE, a tymczasem pytamy uczniów o ich wrażenia! Możecie komentować m.in. na naszym Facebooku i pod artykułem!

Czytaj też: Matura 2021: Hiszpański rozszerzony. Arkusze CKE z hiszpańskiego znajdziesz tutaj [Matura 18.05.2021]

12:15 Matura 2021, jeszcze dziś język włoski

Powoli dobiega końca matura z rozszerzonej informatyki. Przypominamy - o godzinie 14:00 rozpocznie się egzamin z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. W internecie widać, że uczniowie powoli zaczynają wczuwać się w klimat. Komentarzy dotyczących informatyki jest zdecydowanie... mniej! Maturzyści coraz chętniej wymieniają się propozycjami kierunków studiów.

11:35 Matura 2021 powoli dobiega końca! Uczniowie nie kryją radości!

Komentujący maturę 2021 w internecie uczniowie coraz częściej pokazują swoją radość, związaną z nadchodzącymi wakacjami. Pamiętajcie, że za kilkadziesiąt dni poznacie wyniki tegorocznych matur.

11:15 Kilka faktów na temat matury z rozszerzonej informatyki

W środę, 19 maja uczniowie przystąpili do egzaminu na poziomie rozszerzonym z informatyki. Egzamin rozpoczął się o godz. 9:00. Maturzyści mają 210 minut na rozwiązanie zadań. Oficjalne arkusze CKE będą dostępne po zakończeniu egzaminu, czyli po godz. 12:30. 

Więcej na temat pytań i arkuszy: Matura 2021: informatyka na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z informatyki [19.05.2021]

10:40 Trwa matura z informatyki na poziomie rozszerzonym! 

Maturzyści mierzą się z informatyką na poziomie rozszerzonym. Jak podaje CKE ok. 10 000 uczniów przystąpiło do tego egzaminu. Niektórzy odwoływali się do komentarzy po maturze z... fizyki! Zobacz też: Matura 2021: Egzamin maturalny z fizyki rozszerzonej za nami. Mamy arkusze CKE! [ZAPIS RELACJI]

9:30 Trwa egzamin maturalny z informatyki!

O godzinie 9:00 rozpoczęła się matura z informatyki na poziomie rozszerzonym. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających! Na bieżąco będziemy podawać wasze komentarze i sprawdzimy, czy nie doszło do nieprawidłowości. 

8:05 Matura 2021 zbliża się do końca!

To już ostatnie chwile z egzaminem maturalnym 2021. 20 maja tegoroczne matury dobiegną końca. Co nas czeka w najbliższych godzinach? Sprawdźcie szczegółowy harmonogram matury 2021.

7:40 Matura 2021. Co nas czeka w środę, 19 maja?

Początek egzaminu maturalnego z informatyki rozszerzonej o godzinie 9:00. To jednak nie wszystko. O godzinie 14:00 rozpocznie się matura z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. Z portalem se.pl nie przegapisz żadnej istotnej informacji!

19.05.2021, 7:15 Matura 2021: informatyka zbliża się wielkimi krokami!

Do egzaminu z informatyki na poziomie rozszerzonym pozostało nieco ponad 100 minut. Przypominamy - w relacji na żywo będziemy na bieżąco analizować najważniejsze wątki dotyczące matury 2021 z rozszerzonej informatyki. Zobaczcie co było na maturze próbnej!

Godz. 19:00 Internauci o maturze z informatyki

W sieci pojawiają się pierwsze komentarze maturzystów, którzy w środę 18 maja będą pisać egzamin z informatyki na poziomie rozszerzonym.

Godz. 17:00 Informatyka na maturze

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, informatyka rzadko jest wybierana jako przedmiot dodatkowy na tegorocznej maturze. W tym roku egzamin z informatyki będzie pisać 9 086 osób, czyli 3,4% absolwentów 2021 roku.

Godz. 16:00 Matura 2021 do kiedy?

Matura 2021. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Aby zdać maturę, trzeba zdobyć minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia.

Godz. 15:50 Matura, a koronawirus

Matura 2021 jest przeprowadzana zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez CKE i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Są one zbliżone do obowiązujących w marcu podczas próbnych egzaminów maturalnych i próbnego egzaminu ósmoklasisty, a także do tych, które obowiązywały na egzaminach w ubiegłym roku. Czytaj tutaj: Matura 2021: Co z maseczkami? Wytyczne sanitarne dotyczące bezpieczeństwa

Matura 2021. Zobacz te artykuły!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE