Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE

2021-05-19 19:40
Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE
Autor: CKE Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE

Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. W środę 19 maja maturzyści zmierzyli się z przedmiotem dodatkowym: egzaminem z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. W tym artykule znajdziesz oficjalne arkusze CKE. Matura 2021 z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym zaczęła się o godzinie 14. Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, do egzaminu z języka włoskiego przystąpiło 450 osób (w tym około 70 z lat ubiegłych).

Maturzyści musieli w tym roku obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą. Jak podaje PAP, najczęściej wybieranym przez tegorocznych absolwentów licealistów i techników przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski. Na drugim miejscu znalazła się matematyka, na trzecim – język polski, na czwartym – geografia, na piątym – biologia. Egzamin z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym pisało w tym roku  niej niż procent tegorocznych absolwentów.

Matura 2021: Język włoski na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE:

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021. Zobacz te artykuły!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE