Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

Matura 2022. Przecieki, notatki, rozprawki za pieniądze. To znowu się dzieje! Maturzyści muszą się liczyć z konsekwencjami

2022-04-23 14:25

Temat przecieków przed maturą 2022 powraca jak bumerang, podobnie jak kwestia notatek czy rozprawek pisanych za pieniądze. Niestety, maturzyści nie uczą się na błędach swoich starszych kolegów i wpadają w te same pułapki. Uczniowie, którzy dali się załapać na przecieki i gotowe rozprawki muszą się liczyć z konsekwencjami. Ostrzegamy wszystkich maturzystów, którym przyjdzie do głowy płacić za przecieki i gotowce za pośrednictwem mediów społecznościowych: miejcie się na baczności, tak działają oszuści!

Matura 2022: przecieki

Informacje o przeciekach przed maturą pojawiają się co roku. W okolicy kwietnia i maja internet zalewają informacje, że wyciekły arkusze CKE, ta lektura będzie na maturze z polskiego, oto rozwiązania zadań z matematyki, itp. Większość tych informacji nie ma nic wspólnego z prawdą. To zwyczajne oszustwa i próby wyłudzenia pieniędzy od naiwnych maturzystów, którzy myślą, że jeśli zapłacą za przecieki, to zdadzą maturę 2022. Nie oznacza to jednak, że prawdziwe przecieki nie mają miejsca. W przeszłości głośno było o przeciekach z Podlasia dotyczących tematu wypracowania i zadań z matury z matematyki. Przecieki miały się wówczas pojawić m.in. na Twitterze. Internauci do dzisiaj żartują z tych przecieków z Podlasia, tworząc zabawne MEMY na ten temat. Próbkę możliwości internautów możecie zobaczyć w naszej galerii - WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.

Matura 2022. Uwaga na te oszustwa!

Sprzedawanie rzekomych przecieków maturalnych za pośrednictwem mediów społecznościowych to nie jedyna forma oszustwa, która staje się popularna przed maturą 2022. Uczniowie muszą być czujni także podczas przygotowań do matury, gdy szukają notatek i materiałów do nauki. W internecie wiele osób ogłasza sprzedaż swoich notatek, jednak często po wpłaceniu pieniędzy kontakt się urywa, a do maturzystów nie trafią żadne pomoce naukowe. Internauci na Facebooku i Twitterze ostrzegają się wzajemnie przed kontami takich oszustów. Maturzyści muszą również zachować ostrożność w przypadku gotowych rozprawek na tematy maturalne. Tutaj również zdarzają się próby oszustwa. - Uważajcie na tę dziewczynę! Zamówiłem u niej rozprawkę z polskiego, zapłaciłem i myślałem, że wszystko jest okej. Dziś polonistka oddała prace i dostałem pałę, rozprawka była nie na temat!! - ostrzega jeden z uczniów na grupie maturalnej na Facebooku. Sam używa fikcyjnego konta, bo nie chce mieć problemów związanych z kupowaniem rozprawek na lekcje polskiego. Jego przypadek powinien jednak posłużyć jako ostrzeżenie dla pozostałych koleżanek i kolegów: nie korzystajcie z pomocy naukowych, które nie pochodzą z zaufanego źródła i za które ktoś każe wam płacić. Poświęćcie czas na przygotowanie własnych notatek z lektur obowiązkowych, czy pisanie rozprawek - to najlepszy sposób, by przygotować się do matury 2022.

Przeczytaj koniecznie: Ale obciach! W TO maturzyści chcą ubrać się na maturę 2022. Lepiej z wyprzedzeniem przemyśl, jak się ubrać na maturę, żeby uniknąć takiej wtopy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany