Przecieki: matura 2022. Czy wiadomo, co będzie na maturze?

i

Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER Przecieki: matura 2022. Czy wiadomo, co będzie na maturze?

Przecieki: matura 2022. Czy wiadomo, co będzie na maturze?

2022-04-06 10:59

Matura 2022: czy są przecieki? To pytanie może zadawać sobie wielu maturzystów, bo egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Czy wiadomo, co będzie na maturze 2022? To pozostaje tajemnicą, jednak już za chwilę w internecie pojawiać się będą przecieki dotyczące matury. Czy są one prawdziwe? Szczegóły na temat przecieków maturalnych znajdziecie w naszym artykule na se.pl.

Matura 2022: przecieki. Czy wiadomo, co będzie na maturze?

Matura 2022 tuż, tuż. Na początku maja uczniowie klas maturalnych rozpoczną najważniejszy egzamin w swoim życiu. Wielu z nich przygotowuje się do niego na bieżąco, ale są też tacy, którzy zostawiają naukę na ostatnią chwilę. W internecie powoli zaczynają pojawiać się przecieki dotyczące matury 2022. Czy są one prawdziwe? Musimy zasmucić wielu uczniów. Przeciekom nie należy ufać. Niejednokrotnie okazywało się, że maturzyści padali ofiarą oszustw na arkusze CKE. Wszystko, co pojawia się w internecie na temat arkuszy maturalnych 2022 to tylko domysły. Można jednak skupić się na tzw. pewniakach maturalnych. Tak jest w przypadku matury z języka polskiego. Na liście pewniaków maturalnych znajdują się:

  • Bogurodzica
  • Treny, Pieśni i Psalmy Jana Kochanowskiego
  • Pan Tadeusz
  • Lalka
  • Potop
  • Wesele
  • Ferdydurke
  • Kordian

Przed egzaminem maturalnym z j. polskiego warto przypomnieć sobie powyższe lektury. Podobnie jest w przypadku innych przedmiotów. Na maturze z matematyki czy z języka angielskiego także występują pewniaki, które powinny się pojawić w arkuszach. Czytaj więcej: Matura 2022 matematyka: Przecieki. Co będzie na maturze z matematyki 5 maja 2022?

CZYTAJ: Co na maturze 2022 z polskiego i matematyki? Lektury, funkcje, geometria - to trzeba powtórzyć przed maturą 2022

Matura 2022: harmonogram CKE

Jak wynika z harmonogramu matury 2022 opublikowanego przez CKE, pisemny egzamin maturalny w terminie głównym odbędzie się w dniach 4-23 maja. W 2022 roku do części ustnej egzaminu maturalnego mogą przystąpić wyłącznie osoby, którym wynik z tej części egzaminu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej za granicą. Termin dodatkowy matury 2022 CKE przewidziało na okres od 1 do 15 czerwca. Z kolei matura poprawkowa 2022 odbędzie się 23 sierpnia. Szczegółowy harmonogram matury 2022 znajduje się TUTAJ.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają