Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022 z chemii. Ponure nastroje przed egzaminem. "Będę płakać"

2022-05-16 14:00

Matura 2022 z chemii. Jakie nastroje panują przed egzaminem? Już w poniedziałek, 16 maja o godz. 9.00 abiturienci przystąpią do matury 2022 z chemii rozszerzonej. Dla części z nich to ostatni egzamin, dla wielu jeden z najtrudniejszych. Na godziny przed maturą z chemii pojawiają się dziesiątki komentarzy na Twitterze. Zobacz, jaki nastrój panuje przed egzaminem z rozszerzonej chemii.

Matura 2022 chemia rozszerzona. W poniższej galerii znajdziesz arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z chemii na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022 z chemii. Nastroje przed egzaminem

Maturzyści przed egzaminem z chemii rozszerzonej chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych. Jak przed każdym egzaminem Twitter wręcz płonie! Maturzyści m.in. szukają informacji, co będzie na maturze 2022 z chemii, sprawdzając, czy są przecieki maturalne. Piszą również, jakie są ich przewidywania co do wyniku na maturze z chemii. Niestety, jest to jeden z trudniejszych egzaminów. Dlatego wśród maturzystów nie panuje zbytni optymizm, co zresztą widać po wpisach na Twitterze.

Matura 2022: rozszerzona chemia. Uczniowie już w salach! Czy przecieki się sprawdzą? [Relacja na żywo]

Maturzyści piszą, że egzamin z chemii jest dla nich bardzo ważny. Nie chcą powtarzać go za rok. Dobry wynik na maturze z chemii na poziomie rozszerzonym to dla części z nich przepustka na studia na wymarzonej uczelni.

Matura 2022 z chemii. Jak wygląda egzamin?

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się 16 maja o godzinie 9:00. Uczniowie będą mieli 180 minut, czyli dokładnie trzy godziny, na rozwiązanie zadań. Do egzaminu przystąpi 25 441 abiturientów, czyli absolwentów szkół ponadpodstawowych, którym została już jedynie matura do zaliczenia. Egzamin z chemii składa się z blisko 40 zadań. Są to głównie krótki zadania, wymagające jednak obliczeń i pisemnych odpowiedzi. Do zdobycia jest 60 punktów.

Sonda
Masz już wakacje?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE