Matura próbna 2021: Filozofia. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ. Matura CKE filozofia

2021-03-04 16:00 Marek Targoński
Matura próbna 2021: Filozofia. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ. Matura CKE filozofia
Autor: Pixabay/morhamedufmg

Matura próbna 2021: Filozofia. To nie jest najpopularniejszy przedmiot maturalny – ani podczas testu diagnostycznego CKE, ani podczas prawdziwego egzaminu dojrzałości. Część uczniów decyduje się jednak na pisanie matury z filozofii – także na maturze próbnej 2021 CKE. Odpowiedzi i arkusze znajdziesz tutaj, w tym artykule. Na jakie pytania musieli odpowiedzieć uczniowie, którzy zdają maturę próbną CKE z filozofii? Zobacz odpowiedzi i arkusze CKE!

Matura próbna 2021: Filozofia. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj – w galerii poniżej. Publikujemy oficjalne arkusze CKE – identyczne jak te, z którymi mierzyli się uczniowie podczas matury próbnej 2021 z filozofii. Arkusze zawierające testy, pytania i zadania z matury próbnej CKE z filozofii znajdziecie w galerii poniżej. Jakie wypracowania na maturze z filozofii 2021?

W czwartek, 4 marca, uczniowie zmagają się z kolejnymi testami w ramach matury próbnej 2021 CKE. Za nami język polski i matematyka oraz część mniej popularnych, nieobowiązkowych przedmiotów, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Jednym z nich jest filozofia. Matura próbna CKE 2021 z filozofii rozpoczęła się w czwartek, 4.03, o godz. 14.00. W tym samym czasie swoje zmagania rozpoczęli też uczniowie, którzy na maturze chcą zdawać historię muzyki.

Matura 2021. Szczecińscy maturzyści po próbnym egzaminie z matematyki

Matura próbna 2021: Filozofia. Tematy wypracowań

Uczniowie, którzy zdecydowali się na maturę próbną 2021 z filozofii, musieli m.in. wypracowanie na jeden z dwóch tematów, odnosząc się do opublikowanych w arkuszach (znajdziesz je w galerii poniżej) tekstów kultury.

  1. Czy podzielasz wyrażony w powyższym cytacie pogląd Kartezjusza, że człowiek ma duszę, która jest substancją niezależną od ciała? Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do znanych Ci filozoficznych koncepcji człowieka.
  2. Wyjaśnij zagadnienie filozoficzne, które jest przedmiotem sporu Zhuangziego z Huizim. Zajmij stanowisko w tym sporze i uzasadnij je, odwołując się do znanych Ci poglądów filozoficzno-moralnych.

Matura próbna 2021: Filozofia ODPOWIEDZI

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze z zadaniami, pytaniami i tematami z matury próbnej 2021 z filozofii. Kiedy poznamy prawidłowe odpowiedzi z matury CKE? Kiedy zostanie udostępniony klucz odpowiedzi? Centralna Komisja Egzaminacyjna poda odpowiedzi do matury z filozofii dopiero w piątek, 5 marca, na swoje stronie internetowej: cke.gov.pl.

Matura próbna 2021 CKE. Śledź matury na SE.pl:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE