Matura próbna 2021: Język polski - poziom rozszerzony. Arkusze CKE i odpowiedzi. "Jestem wku***ona"! [ZAPIS RELACJI]

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Język niemiecki. Kur**, szajse Pierwsze komentarze ósmoklasistów
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Język niemiecki. "Kur**, szajse" Pierwsze komentarze ósmoklasistów

Matura Próbna 2021 - język polski - poziom rozszerzony. Już we wtorek, 9.03.2021 matura próbna CKE 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Zdający z pewnością będą szukać arkuszy CKE, pytań i odpowiedzi. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie rozszerzonym? W tym artykule publikujemy najważniejsze informacje związane z maturą próbną z polskiego. U nas znajdziesz arkusze zadań próbnej matury 2021 z języka polskiego i temat rozprawki. Śledź relację na żywo na www.se.pl!

W środę, 10 marca, relacjonujemy maturę próbną 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Arkusze i rozważania na temat prawidłowych odpowiedzi w materiale: Matura próbna 2021: Matematyka - poziom rozszerzony. Arkusze CKE, odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna 2021 z języka polskiego poziom rozszerzony. Zgodnie z harmonogramem matury próbnej 2021 CKE, we wtorek (09.03.2021) uczniowie będą się mierzyć z językiem polskim na poziomie rozszerzonym. Zdający język polski na poziomie rozszerzonym muszą pamiętać o zasadach, które ze względu na pandemię koronawirusa są bardzo precyzyjne. Nie przestrzeganie tych reguł może skutkować nawet unieważnieniem egzaminu. Arkusze CKE i odpowiedzi publikujemy w naszej relacji na bieżąco. Wkrótce znajdą się tam też sugerowane odpowiedzi, co z pewnością rozjaśni wam sytuację.

Przeczytaj także: Matura próbna 2021 a COVID-19. O tym trzeba pamiętać na maturze w czasie pandemii koronawirusa w Polsce

Matura próbna 2021 rozpoczęła się w środę (3 marca 2021). To tego dnia maturzyści zmagali się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Jak wyglądały ich zmagania? Co mówili po wyjściu z sali? Zmagania maturzystów relacjonujemy codziennie na naszych łamach. Możecie to przeczytać >>> Matura próbna 2021: Polski. Maturzyści komentują. TAK TO WYGLĄDAŁO. Poniżej znajdziecie także arkusze maturalne z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Matura próbna 2021: Język polski - poziom rozszerzony! [RELACJA NA ŻYWO]

22:30 Kończymy relację!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Przypominamy, że w środę, 10 marca o godz. 9:00 rozpocznie się egzamin próbny z na poziomie rozszerzonym. Natomiast o godz. 14:00 maturzyści będą pisać egzaminy z języków hiszpańskim i niemieckim na poziomie rozszerzonym. Śledźcie naszą relację tutaj: Matura próbna 2021: Matematyka - poziom rozszerzony. Arkusze CKE, odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

22:10 Maturzyści liczą punkty

Uczniowie liczą, jakie wyniki zdobędą na próbnej maturze. "Coś mi smierdzi moja próbna matura z matmyBo teraz jest 45pkt za całość i od 13,5 jest 30% a ja z tego co liczyłam to miałam 14pkt a mam 27% xd"

20:36 Jutro matura próbna z rozszerzonego niemieckiego

W środę 10 marca maturzyści zmierzą się również z próbną maturą z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Czego można się spodziewać?

Sprawdź tutaj: Matura próbna CKE 2021 - NIEMIECKI ROZSZERZONY. Jakie będą pytania na maturze próbnej z niemieckiego rozszerzonego? [ARKUSZE]

19:30 W środę matura próbna z rozszerzonej matematyki. Czy są przecieki?

Uczniowie, którzy przystąpią jutro do matury próbnej, szukają w internecie przecieków. Jakie będą pytania w arkuszach CKE? Z jakimi zadaniami będą musieli zmierzyć się podczas matematyki?

Więcej: Matura próbna 2021 CKE: Przecieki z próbnej matury. Czy wyciekły odpowiedzi, arkusze i pytania [CKE MATURA 2021 ZADANIA]

18:29 Który język na poziomie rozszerzonym łatwiejszy na próbnej maturze?

Maturzyści na Twitterze dzielą się swoimi przemyśleniami dotyczącymi matury próbnej. Jedni są zadowoleni ze swoich wyborów, inni nieco mniej.

17:33 Nastroje przed maturą z matematyki rozszerzonej

Jutro (10 marca) uczniowie zmierzą się m.in. z arkuszami CKE z matury próbnej na poziomie rozszerzonym z matematyki. Jakie mają nastroje przed tym egzaminem?

16:42 Matura próbna 2021 z włoskiego rozszerzonego. Arkusze CKE

Dziś maturzyści, którzy wybrali włoski na poziomie rozszerzonym, zmierzyli się z tym przedmiotem o godz. 14:00. CKE opublikowała arkusze egzaminacyjne. Zobaczysz je w galerii zdjęć poniżej: 

16:16 : Język francuski- poziom rozszerzony. Sprawdź arkusze CKE

Centralna Komisja egzaminacyjna opublikowała arkusze z języka francuskiego. Sprawdź je w galerii poniżej:

15:53 Nie wszyscy maturzyści są zadowoleni

Jedni chwalą, jak łatwa była matura z j. polskiego na poziomie rozszerzonym, inni... wręcz przeciwnie.

Więcej: Matura próbna 2021: Język polski - rozszerzenie. Maturzyści KOMENTUJĄ rozprawki! Zdania MOCNO podzielone! Co sprawiło problemy?

15:10 Mamy Arkusze CKE z języka rosyjskiego

We wtorek 9 marca popołudniu maturzyści zmagali się m.in. z językiem rosyjskim na poziomie rozszerzonym. Mamy już oficjalne arkusze egzaminacyjne CKE. Sprawdź zadania, które pojawiły się na próbnej maturze z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym.

Więcej: Matura próbna 2021: Język ROSYJSKI - poziom rozszerzony. Arkusze CKE sprawdzisz tutaj

14:30 Jutro matematyka i kolejne języki obce

Środa, 10 marca to kolejny dzień próbnych matur. Tego dnia uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych zmierzą się z królową nauk, czyli matematyką na poziomie rozszerzonym. Początek egzaminu o godz. 9:00. Natomiast o godz. 14:00 rozpoczną się kolejne egzaminy z języków obcych: niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym oraz hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Próbna matura 2021 potrwa do wtorku, 16 marca.

14:05 Włoski, rosyjski, francuski - czas start!

Właśnie rozpoczęła się druga część dzisiejszych próbnych matur. Od godz. 14:00 uczniowie mierzą się z językami obcymi: włoskim, rosyjskim i francuskim na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Egzamin w stopniu rozszerzonym potrwa 150 minut, natomiast w stopniu dwujęzycznym - 180 minut.

13:40 Próbna matura 2021 z języka francuskiego - jakie będą pytania?

Kolejnym językiem obcym, który będą zdawać we wtorek tegoroczni maturzyści, będzie język francuski. Czego mogą spodziewać się uczniowie podczas próbnego egzaminu z języka francuskiego? Warto sprawdzić, z jakimi zagadnieniami zmagali się rok temu podczas matury.

Czytaj więcej: Matura próbna CKE 2021 JĘZYK FRANCUSKI, poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym? [ARKUSZE]

13:30 Próbna matura 2021 z języka rosyjskiego - jakie będą pytania?

Do próbnego egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego pozostało już zaledwie pół godziny. Jakich pytań mogą spodziewać się uczniowie? Warto sprawdzić, co było na maturze w ubiegłym roku.

Czytaj więcej: Matura próbna CKE 2021 Język rosyjski rozszerzony: Arkusze. Jakie będą pytania na maturze próbnej z j. rosyjskiego poziom rozszerzony?

13:20 Próbna matura 2021 z języka włoskiego - jakie będą pytania?

Próbny egzamin maturalny z języka włoskiego rozpocznie się o godz. 14:00. Jakich zadań mogą spodziewać się maturzyści? Warto zobaczyć, co na maturze było rok temu. Podobne zadania będą czekać na maturzystów w tym roku.

Czytaj więcej: Matura próbna CKE 2021 JĘZYK WŁOSKI, poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym? [ARKUSZE]

12:30 Maturzyści zadowoleni z rozprawki. "Naprawdę fajnie mi się pisało"

Próbna matura 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym dobiegła końca. Chociaż rozprawka nie należy do ulubionych form, wielu maturzystów ma pozytywne wrażenia z tegorocznego egzaminu, o czym dają znać w mediach społecznościowych.

11:55 Maturzyści kończą pisać polski, przed nimi jeszcze języki obce

Dobiega końca próbna matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. To jednak nie koniec emocji dla tegorocznych maturzystów. O godzinie 14:00 rozpoczną się kolejne egzaminy, tym razem z języków obcych: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

11:10 Maturzyści komentują rozprawki. "Z góry założyłam, że piszę temat 1"

Są już pierwsze komentarze po próbnym egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Jakie są pierwsze wrażenia maturzystów? Okazuje się, że zdania na temat dzisiejszego egzaminu są bardzo podzielone...

Czytaj więcej: Matura próbna 2021: Język polski - rozszerzenie. Maturzyści KOMENTUJĄ rozprawki! Zdania MOCNO podzielone! Co sprawiło problemy?

10:30 "Napisałam w godzinę, ale nie wiem czy dobrze"

Część maturzystów wykazała się wyjątkową szybkością. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze wpisy po zakończeniu egzaminu. Są jednak wątpliwości... nie wszyscy bowiem są pewni swoich umiejętności.

10:05 Matura próbna 2012: Znamy temat rozprawki z języka polskiego!

Wiadomo już, jakie były tematy rozprawki na próbnym egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Sprawdź szczegóły >>> Matura próbna 2021: Język POLSKI rozszerzony. Znamy temat ROZPRAWKI! [CO BYŁO W ARKUSZACH CKE?]

09:35 Próbna matura 2021 z jęz. polskiego na poziomie rozszerzonym - sprawdź ARKUSZE!

Są już dostępne arkusze egzaminacyjne CKE z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Czytaj więcej: Matura próbna 2021: Język polski - poziom rozszerzony. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI, PYTANIA]

09:20 Próbna matura 2021 - 9 marca (harmonogram)

O godz. 9:00 rozpoczął się egzamin rozszerzony z języka polskiego. Za niecałe 5 godzin maturzyści przystąpią do egzaminów z języków obcych: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego - na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

09:05 Próbna matura z jęz. polskiego czas start!

O godz. 9:00 rozpoczął się próbny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Niebawem CKE opublikuje arkusze. Znajdziecie je w tym artykule!

Arkusze z poziomu podstawowego możecie sprawdzić tutaj.

08:25 Im bliżej egzaminu, tym większy stres

Próbna matura z jęz. polskiego już za 35 minut. Im bliżej egzaminu, tym większe przerażenie wśród uczniów, którzy do niego przystępują. Widać to po przesyconych strachem (i nierzadko przekleństwami) wpisach w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej: Matura próbna 2021: Język polski rozszerzony. Maturzyści PRZERAŻENI! "Boję się w c**j"

08:10 Matura próbna 2021 - co wolno wnieść na egzamin?

Matura próbna 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym zacznie się już za kilkadziesiąt minut! Trwa ostatnie odliczanie.

Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Co można wnieść na egzamin? Nieprzestrzeganie zasad może skutkować nawet unieważnieniem matury!

Zasady matury próbnej 2021: Co można wnieść na maturę? Czy woda, telefon i jedzenie są dozwolone?

07:40 Rano polski rozszerzony, po południu języki obce

O godz. 9:00 maturzyści przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. To jednak nie koniec egzaminów na dziś. O godz. 14:00 uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z językami obcymi: francuskim, rosyjskim i włoskim - na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

07:05 Próbna matura z języka polskiego (poziom rozszerzony) - ostatnie odliczanie

Trwa ostatnie odliczanie przed egzaminem rozszerzonym z języka polskiego. Już dziś maturzyści zmierzą się z językiem ojczystym.

Jak wyglądała próbna matura 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym? Sprawdźcie tutaj!

22:50 Matura próbna 2021 z polskiego. Trzymamy kciuki za maturzystów!

Do egzaminu z j. polskiego na poziomie rozszerzonym zostało już niespełna 10 godzin. Od wczesnych godzin porannych będziemy was informować o wszystkich ważnych wydarzeniach, związanych z maturą próbną z języka polskiego! Powodzenia!

21:10 Jakie były tematy wypracowań na maturze w 2020 roku?

W 2020 roku matury odbywały się w czerwcu. Warto się zapoznać z arkuszami CKE, z którymi zmagali się wtedy uczniowie. Na rozszerzonym egzaminie z j. polskiego mieli oni do wyboru dwa tematy:

Temat 1. Określ, jaki problem podejmuje Bożena Chrząstowska w podanym tekście. Zajmij stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autorkę, odwołując się do tego tekstu oraz innych tekstów kultury.

Temat 2. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.

19:00 Matura próbna. Specjalne wytyczne

Matura próbna 2021 a COVID-19. Egzaminy trwają od 3 marca. W czasie pandemii koronawirusa obowiązuje specjalne wytyczne dotyczące matury. W tym materiale tłumaczymy krok po kroku, o czym trzeba pamiętać na maturze próbnej 2021.

16:55 Nie tylko język polski!

W środę (9 marca) uczniowie będą pisać także inne egzaminy. Na godz. 14:00 zaplanowano: język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)

15:45 Do rozpoczęcia matury próbnej 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym pozostało kilkanaście godzin!

Uczniowie już od blisko tygodnia zmagają się maturami próbnymi. Wszyscy maturzyści pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Nieco mniej osób podejdzie do j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Początek w środę (9 marca) o godz. 9:00.

Matura próbna 2021 w czasie pandemii

Na maturze z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oczywiście obowiązują wszystkie wytyczne CKE. W związku z sytuacją epidemiczną próbne egzaminy maturalne odbędą się zgodnie ze specjalnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zapisano w nich, że na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, "bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19". Zasada ta obowiązuje zdających, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Na egzamin nie może przyjść nikt, kto przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo kto jest na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Matura próbna 2021. Czytaj więcej:

Matura 2021: na początek język polski
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE