Matura z angielskiego

Matura próbna 2023: angielski. Odpowiedzi i arkusze CKE [30.09.2022]

2022-09-30 12:16

Matura próbna 2023, angielski. Co znalazło się w arkuszach CKE? Jakie są odpowiedzi do zadań? Matura próbna z języka angielskiego rozpoczęła się w piątek (30 września 2022) punktualnie o godzinie 9.00. Jakie zadania i pytania znalazły się w arkuszu? Odpowiedzi i arkusze CKE z matury próbnej 2023 znajdziesz w tym artykule. Publikujemy też odpowiedzi sugerowane przez naszego eksperta. Szczegóły poniżej na se.pl.

Matura próbna 2023: angielski. Arkusz PDF

Matura próbna 2023 z angielskiego rozpoczęła się w piątek (30 września) punktualnie o godzinie 9.00. Maturzyści maturę próbną zaczęli od zmierzenia się z zadaniami z języka polskiego w środę, następnego dnia rozwiązywali zadania maturalne z matematyki. Egzamin próbny odbywa się już w nowej formule. Treść zadań, które przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) została już  opublikowana przez CKE, natomiast odpowiedzi będą dostępne po godz. 17.00 i zostaną opublikowanie na stronie CKE cke.gov.pl. Odpowiedzi, które znajdziesz w tym artkule na górze strony to odpowiedzi sugerowane przez naszego eksperta, nauczyciela języka angielskiego.  Egzamin z angielskiego trwa 120 minut. Podobnie, jak w przypadku poprzednich egzaminów oraz egzaminów próbnych, CKE przestrzega przed informacjami o przeciekach. W piątek maturzyści zmierzą się z próbną maturą z języka obcego nowożytnego, jaki zadeklarowali - oprócz języka angielskiego są to:

  • język francuski,
  • język hiszpański,
  • język niemiecki,
  • język rosyjski,
  • język włoski

Matura próbna 2023: angielski. Odpowiedzi

Arkusze zadań zostały udostępnione na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tuż po godz. 9:00, znajdziesz je też w naszej galerii. CKE opublikuje również odpowiedzi do zadań, dlatego każdy, kto będzie chciał zmierzyć się z próbnymi zadaniami, będzie mógł sprawdzić, czy rozwiązał je poprawnie.

- Zasady oceniania rozwiązań zadań będą dostępne w dniu następującym po dniu, w którym przeprowadzany był test diagnostyczny z danego przedmiotu, o godz. 10:00, a w przypadku egzaminu z języków obcych nowożytnych – w piątek (30 września) o godz. 17:00 - podaje CKE.

Odpowiedzi CKE zamieścimy również w tym artykule, zobacz też proponowane rozwiązania zadań, które rozwiązał nauczyciel z języka angielskiego.

Aby przejść do arkusza CKE z oficjalnymi odpowiedziami od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, kliknij w galerię zdjęć poniżej:

Sonda
Matura 2023 - którego przedmiotu obawiasz się najbardziej?
Raport Złotorowicza - Mateusz Lachowski

Nie pamiętasz ważnej lektury? Z TYM podcastem przypomnisz sobie w 10 minut!

Włącz i posłuchaj streszczeń najważniejszych szkolnych lektur!

Listen to "Stanisław Wyspiański - Wesele. Streszczenie i opracowanie lektury" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE