matura próbna 2023 język polski

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express matura próbna 2023 język polski

Matura próbna 2023

Matura próbna 2023: angielski. Mamy arkusze CKE i odpowiedzi z języka angielskiego! "Banalnie łatwa" [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Matura próbna 2023: angielski. W piątek (30 września) uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego w ramach matury próbnej 2023. Pierwszego dnia matur próbnych maturzyści pisali egzamin z języka polskiego, w kolejny dzień egzamin z matematyki. Ostatnim z próbnych egzaminów był egzamin z języka angielskiego. W tym artykule znajdziesz arkusz CKE oraz odpowiedzi.

Matura próbna 2023: angielski na poziomie podstawowym. Arkusze, zadania, pytania, odpowiedzi z angielskiego [30.09.2022]

Piątek (30 września) był ostatnim dniem zmagań uczniów na maturze próbnej 2023. W środę maturzyści pisali próbny egzamin z polskiego, w czwartek z matematyki, a w piątek skonfrontowali się z arkuszami CKE z angielskiego na poziomie podstawowym. Punktualnie o godz. 9 uczniowie otrzymali arkusze zadań z matury próbnej. W tym samym czasie na stronie CKE zostały opublikowane arkusze matury próbnej 2023 z angielskiego. Egzamin trwał 120 minut. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaznacza, że egzamin próbny jest dobrowolny. - Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne. Jeżeli szkoła podejmie decyzję o przeprowadzeniu testu, proponujemy, aby został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi)– podkreśla dyrektor CKE, dr Marcin Smolik. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo! Na bieżąco informujemy o arkuszach, zadaniach, opiniach i przeciekach związanych z maturą próbną 2023 z angielskiego.

W galerii poniżej znajdziesz oficjalne odpowiedzi CKE do egzaminu z j. angielskiego na poziomie podstawowym.

Relacja NA ŻYWO z matury próbnej z angielskiego 30.09.2022. Aby odświeżyć, KLIKNIJ F5!

18:00 Matura próbna 2023 - podsumowanie

Kończymy naszą dzisiejszą relację z matury próbnej 2023 z angielskiego. W artykułach opublikowanych na SE.pl znajdziecie arkusze CKE z j. polskiego, matematyki i języka angielskiego.

17:45

Wszystko wskazuje na to, że piątkowy egzamin z j. angielskiego był łatwy. W maju prawdziwe wyzwanie - matura 2023. Uczniowie z optymizmem patrzą w przyszłość, przynajmniej jeśli chodzi o angielski.

17:10 Matura próbna 2023: angielski. Oficjalne odpowiedzi CKE i zasady oceniania

Arkusze z oficjalnymi odpowiedziami od CKE znajdziecie w tym artykule: Matura próbna 2023: angielski. Oficjalne odpowiedzi CKE

17:00

Na stronie CKE pojawiły się arkusze z odpowiedziami do dzisiejszego egzaminu z j. angielskiego. Wkrótce pojawią się tutaj.

16:48

Wkrótce opublikujemy oficjalne odpowiedzi CKE do arkuszy egzaminacyjnych z angielskiego na poziomie podstawowym.

16:00

Matura próbna 2023. W piątek uczniowie pisali nie tylko egzamin z j. angielskiego, ale także z innych języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i z języka włoskiego.

15:34

- Wyniki badania diagnostycznego mogą również służyć nauczycielom do zidentyfikowania zakresu wiadomości i umiejętności, które wymagają szczególnej uwagi. Należy również mieć świadomość, że zadania w arkuszach egzaminacyjnych będą obejmowały całość wymagań egzaminacyjnych, zatem przed przeprowadzeniem diagnozy wskazane jest poinformowanie uczniów, że niektórych zadań mogą nie być w stanie rozwiązać poprawnie, ponieważ dany zakres materiału nie był jeszcze omawiany podczas lekcji – przypomina Centralna Komisja Egzaminacyjna.

15:17

Przypominamy, że odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu z j. angielskiego CKE opublikuje w piątek około godz. 17. Odpowiedzi pojawią się też na SE.pl.

14:50

Uczniowie mieli do napisania e-mail do kolegi z Anglii, Marka. Ich zadaniem było poinformować kolegę, że zagrali niedawno niewielką rolę w filmie. - Próbna z angielskiego banalnie łatwa - oceniają uczniowie po egzaminie.

14:30

W piątek (30 października) zakończył się maraton matur próbnych 2023. Uczniowie zmierzyli się z językiem polskim w środę, matematyką w czwartek a dziś (piątek) z wybranym językiem nowożytnym. Większość maturzystów wybrała język angielski.

14:00

 Matura 2023 ma być trudniejsza, niż w poprzednich latach. Zmiany zapowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek. Zaplanowano ważne zmiany, o których powinien wiedzieć każdy maturzysta.

13:15

Uczniowie wysoko oceniają swoje wyniki z matury próbnej z języka angielskiego:

12:40

Kiedy oficjalne odpowiedzi CKE? Jak przekazuje CKE w komunikacie, dostępne będą jeszcze dziś o godz. 17.00.

- Zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO w dniu następującym po dniu, w którym przeprowadzany był test diagnostyczny z danego przedmiotu, o godz. 10:00,a w przypadku egzaminu z języków obcych nowożytnych – w piątek (30 września) o godz. 17:00.

12:00

Maturzyści nie tracą humoru. Tuż po egzaminie w Internecie pojawiają się kolejne memy związane z maturą próbną:

11:25 Uczniowie nie tracą poczucia humoru

Temat maila, którym był jednym z głównych zadań na maturze próbnej z języka angielskiego, wywołał ogólne rozbawienie u zdających. Niektórzy postanowili wykazać się szczególną kreatywnością, czym chwalą się w mediach społecznościowych.

11:00 Odpowiedzi z matury próbnej 2023 z języka angielskiego

Mamy odpowiedzi z arkuszy CKE z matury próbnej z języka angielskiego. Znajdziecie je w poniższej galerii:

10:20 Jaki był temat wypracowania na maturze próbnej z jęz. angielskiego?

Jednym z głównych zadań na maturze próbnej z jęz. angielskiego było stworzenie rozbudowanej formy tekstowej, zawierającej od 80 do 130 wyrazów. O czym musieli pisać uczniowie? Jaki był temat wypracowania? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

9:40 Pierwsze komentarze

W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze po maturze próbnej z jęz. angielskiego. Czy było łatwo? Wszystko na to wskazuje, sądząc po wpisach na Twitterze, Facebooku i innych portalach społecznościowych.

9:09 Zobacz arkusze CKE z próbnej matury z jęz. angielskiego

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy arkusze CKE z matury próbnej 2023 z języka angielskiego. Znajdziecie je w poniższej galerii:

9:00 Jak wyglądała matura z angielskiego w 2022 roku?

Zanim opublikujemy arkusze CKE z próbnej matury z jęz. angielskiego, przypominamy, z jakimi zadaniami musieli mierzyć się tegoroczni maturzyści podczas egzaminu w maju 2022 roku. Zobaczcie arkusze CKE z jęz. angielskiego.

8:55 Część uczniów zaczęła pisać maturę próbną wcześniej niż inni

Dla większości próbna matura z angielskiego rozpoczyna się o godz. 9:00, jednak część uczniów rozpoczęła pisanie próbnej matury z angielskiego wcześniej niż pozostali. Pojawiły się już pierwsze komentarze. Zdaniem uczniów, test był łatwy.

8:20 Przecieki z matury 2023

Im bliżej rozpoczęcia egzaminu, tym częściej w mediach społecznościowych pojawiają się pytania o przecieki z arkuszy CKE. Czy warto szukać przecieków z matury? Wyjaśniamy tutaj.

8:10 Czy matura próbna z angielskiego jest obowiązkowa?

Próbny egzamin maturalny z angielskiego we wrześniu 2023 nie jest obowiązkowy. Szkoły przystępują do nich dobrowolnie. Jest to test diagnostyczny, który polega na sprawdzeniu wiedzy uczniów i oswojenia ich z charakterem egzaminu. Testy nie są oceniane, więc nie ma możliwości, żeby nie zdać próbnej matury.

8:05 Matura próbna 2023 z angielskiego - kiedy będą arkusze CKE?

Co będzie na maturze próbnej 2023 z języka angielskiego? Co znajdzie się w arkuszach CKE? Wzorem lat ubiegłych, najprawdopodobniej uczniowie będą musieli przygotować dłuższą formę, np. napisać email lub list w języku angielskim. Arkusze CKE z matury próbnej z języka angielskiego ujrzą światło dzienne dopiero po rozpoczęciu egzaminu, czyli po godz. 9:00. Opublikujemy je tutaj.

7:50 Matura 2023 w nowej formule

Przypominamy, że przyszłoroczny egzamin maturalny odbywa się w zmienionej formule. Dotyczy to również matury próbnej. Ze szczegółami dotyczącymi wymagań na maturze 2023 można zapoznać się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

7:15 Ile będzie trwała próbna matura z angielskiego?

Uczniowie przystąpią do próbnego egzaminu z języka angielskiego za niespełna dwie godziny, o godz. 9:00. Na rozwiązanie zadań w arkuszach CKE maturzyści będą mieli 120 minut.

6:56 Uczniowie czekają na maturę próbną z angielskiego

Choć pora jeszcze dość wczesna, wielu maturzystów od rana jest w emocjach przed egzaminem próbnym z języka angielskiego. Z niepewnością czekają na to, co będzie na arkuszach CKE.

Godz. 6:40 Przecieki na maturze

Wiele osób szuka przed egzaminami przecieków maturalnych. Z pewnością tak będzie w maju, kiedy abiturientom przyjdzie mierzyć się z maturą 2023 w nowej formule. Dyrektor CKE przestrzega jednak, aby im nie ufać i uważać na oszustów. Szczegóły: Dyrektor CKE UJAWNIA prawdę o przeciekach na maturze. Niewiarygodne, że sprawcy pozostają bezkarni!

Godz. 6:25 Co będzie na arkuszach CKE?

Choć matura 2023 będzie się odbywała w zmienionej formule, zadania z języka angielskiego na poziomie podstawowym będą dość podobne. Warto zobaczyć, co było na arkuszach CKE w tym roku.

Godz. 6:16 Matura próbna z języka angielskiego i zmiany na maturze 2023

Matura próbna to doskonała okazja ku temu, żeby zapoznać się ze zmianami na arkuszach CKE. Te w dużym stopniu obejmują język polski, ale minimalne CKE postanowiła wprowadzić pewną nowość także z angielskiego. - Z języka obcego nowożytnego liczba punktów jest taka sama, natomiast ograniczona jest długość pracy pisemnej, którą trzeba napisać. Tak samo, jak w języku polskim, gdzie z 400 wyrazów została ona skrócona do 300 wyrazów - powiedział nam Marcin Smolik, dyrektor CKE.

Szczegóły: Rewolucja na maturze próbnej 2023. Dodatkowe zadania w arkuszu CKE z języka polskiego. To będzie już 28 września na maturze próbnej 2023!

Godz. 6:07 Matura próbna 2023 język angielski

W piątek (30.09.2022) maturzyści zmierzą się z ostatnim przedmiotem na maturze próbnej 2023. Po arkuszach CKE z języka polskiego i matematyki przyszedł czas na język angielski. Egzamin próbny rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00.

30.09.2022

23:00

Kończymy na dziś, relację z próbnej matury z angielskiego będziemy kontynuować jutro. Dziękujemy, że dzisiaj byliście z nami!

22:15

Maturzyści pozytywnie nastawieni przed próbną maturą z angielskiego - tak przynajmniej wynika z wpisów zamieszczanych na Twitterze:

21:15

30 września o godz. 9:00 oprócz matury próbnej 2023 z języka angielskiego przeprowadzone zostaną też próbne egzaminy z przedmiotów:

  • język francuski,
  • język hiszpański,
  • język niemiecki,
  • język rosyjski,
  • język włoski

20:25

Przed maturą próbną 2023 z angielskiego uczniowie zastanawiają się, co znajdzie się w arkuszu CKE oraz szykują sie do ostatnich powtórek.

godz. 19.40

Poszukiwanie przecieków przez maturzystów to już chyba tradycja. Uczniowie poszukują informacji o przeciekach w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Więcej w artykule: Przecieki z matury próbnej z języka angielskiego. Czy warto szukać ich w sieci? Na co należy uważać?

godz. 19:00

Matura próbna 2023 z angielskiego startuje w piątek (30 września) punktualnie o godz. 9.00. Egzamin z angielskiego to według sporej części uczniów jeden z łatwiejszych testów. Czy mają rację? Jakie zadania przygotuje dla nich CKE?  To okaże się już jutro. Gdy CKE opublikuje arkusze na swojej stronie internetowej, pojawią się one również w tym artykule, podobnie jak odpowiedzi do zadań. 

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?
Raport Złotorowicza - Mateusz Lachowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają