Oficjalne odpowiedzi CKE

Matura próbna 2023: angielski. Oficjalne odpowiedzi CKE i zasady oceniania [30 września 2022]

2022-09-30 17:15

Matura próbna 2023. W piątek (30 września) młodzi ludzie pisali ostatni z egzaminów w ramach tegorocznej matury próbnej: egzamin z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli dwie godziny na uporanie się ze wszystkimi pytaniami. O godz. 17 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne odpowiedzi do arkuszy CKE. Zobaczcie, jak wam poszło!

Matura próbna, język angielski. W tym artykule znajdziesz oficjalne odpowiedzi CKE do arkuszy z egzaminu z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Zostały one opublikowane najpierw na stronie cke.gov.pl. Znajdziecie je także na SE.pl Arkusze zawierają prawidłowe odpowiedzi do pytań z matury próbnej z angielskiego. Są też zasady oceniania. Nie wolno zapominać, że wyniki matury próbnej 2023 nie podlegają ocenie. Uczeń przystępując do wrześniowych egzaminów mógł zobaczyć jak będzie wyglądała prawdziwa matura w maju. Matura próbna to szansa na oswojenie się ze stresem i weryfikacja swojej wiedzy. Matura dopiero za kilka miesięcy, jest więc dość czasu na uzupełnienie braków w wiedzy.

Matura próbna 2023 z angielskiego. Arkusze i oficjalne odpowiedzi CKE

Oficjalne odpowiedzi do matury próbnej z angielskiego znajdziesz w galerii powyżej. Znajdują się tam odpowiedzi do pytań, które w piątek rano pojawiły się na arkuszach opracowanych przez ekspertów CKE. Wrześniowa matura próbna 2023 odbyła się po raz pierwszy w tzw. formule 2023. Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 60 punktów, w tym: 32–38 pkt – zadania zamknięte; 28–22 pkt – zadania otwarte. Długość wypowiedzi w zadaniu sprawdzającym tworzenie wypowiedzi pisemnej (e-mail, wpis na forum, wpis na blogu): 80–130 wyrazów.

Poniżej znajdują się oficjalne arkusze CKE z egzaminu z j. angielskiego (bez odpowiedzi):

Gwiazdy bez matury [Szymon Majewski, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają