Próbna matura 2023 z jęz. angielskiego. Jaki był temat wypracowania?

i

Autor: moinzon / CC0 / pixabay.com Próbna matura 2023 z jęz. angielskiego. Jaki był temat wypracowania?

Matura próbna

Próbna matura 2023 z jęz. angielskiego. Jaki był temat wypracowania?

2022-09-30 10:09

Matura próbna 2023 powoli dobiega końca. W piątek, 30 września 2022 r. uczniowie mierzyli się z językiem angielskim. Jednym z elementów egzaminu było wypracowanie, w którym zdający musieli wykazać się umiejętnością tworzenia rozbudowanych form tekstowych. To właśnie tego zadania maturzyści obawiali się najbardziej. Czy słusznie? Jaki był temat wypracowania na maturze próbnej z jęz. angielskiego? Wyjaśniamy!

Na próbnej maturze 2023 z języka angielskiego uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań znajdujących się w arkuszu CKE. Polegały one m.in. na uzupełnianiu brakujących wyrazów i zdań, a także na zrozumieniu tekstu pisanego i słuchanego.

Najwięcej obaw budziło główne zadanie, które polegało na stworzeniu dłuższej formy tekstowej. Tym razem, podobnie jak na egzaminach maturalnych w latach ubiegłych, uczniowie musieli napisać email po angielsku. Był to list do kolegi z Anglii, w którym należało opisać przebieg wizyty ekipy filmowej, a także rolę, którą trzeba było odegrać. W mailu miały znaleźć się m.in. informacje o przygotowaniach i wrażeniach z planu filmowego. Nadawca miał też zachęcić swojego angielskiego kolegę do obejrzenia filmu. Całość wypracowania miała zawierać od 80 do 130 wyrazów.

Sądząc po pierwszych komentarzach uczniów po egzaminie, zadanie nie było trudne. Zdecydowana większość wpisów w mediach społecznościowych świadczy o tym, że próbna matura z jęz. angielskiego 2023 była dość łatwym zadaniem. Czy podobnie będzie podczas prawdziwej matury? Przekonamy się już w maju 2023 r.

Zobacz arkusze CKE i odpowiedzi z matury próbnej 2023 z jęz. angielskiego:

Quiz. Zwroty po angielsku na wakacje

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Dalej będzie dużo trudniej! Jak przywitasz się z hotelowym recepcjonistą?
Co sądzą maturzyści z Nowego Sącza o egzaminie dojrzałości?

Nie pamiętasz ważnej lektury? Z naszym podcastem przypomnisz ją sobie w 10 minut!

Włącz i posłuchaj streszczeń z opracowaniami!

Listen to "Lalka, część I - Bolesław Prus. Posłuchaj streszczenia i charakterystyki najważniejszych postaci" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają