Matura próbna 2023 z angielskiego. Email do kolegi z Anglii rozbawił uczniów

i

Autor: 422737 / CC0 / pixabay.com Matura próbna 2023 z angielskiego. Email do kolegi z Anglii rozbawił uczniów

Grunt to poczucie humoru!

Matura próbna 2023 z angielskiego. Email do kolegi z Anglii rozbawił uczniów

2022-09-30 10:46

Jednym z głównych zadań na maturze próbnej z jęz. angielskiego było stworzenie rozbudowanej formy tekstowej, zawierającej od 80 do 130 wyrazów. Uczniowie musieli napisać email do kolegi z Anglii. Temat maila wywołał ogólne rozbawienie u zdających. Niektórzy postanowili wykazać się szczególną kreatywnością.

W jednym z głównych zadań na próbnej maturze z jęz. angielskiego, czyli wypracowaniu w formie emaila do angielskiego kolegi należało opisać przebieg wizyty ekipy filmowej, a także rolę, którą trzeba było odegrać. W mailu miały znaleźć się m.in. informacje o przygotowaniach i wrażeniach z planu filmowego. Nadawca miał też zachęcić swojego angielskiego kolegę do obejrzenia filmu. Całość wypracowania miała zawierać od 80 do 130 wyrazów.

Temat wypracowania bardzo rozbawił uczniów, o czym świadczą liczne komentarze w mediach społecznościowych. Niektórzy wykazali się szczególną kreatywnością, czym również chwalili się we wpisach na Twitterze.

"Napisałam w mailu, że aby zagrać w filmie, musiałam przefarbować włosy na blond, nauczyć się grać na gitarze i mówić po hiszpańsku. Tak mnie poniosła wyobraźnia, jak być już tą aktorką, to na całego"

"Film akcji w mojej wsi. Tego jeszcze nie grali"

- żartują przyszli maturzyści.

Opinie o próbnej maturze z języka angielskiego są w większości pozytywne. Uczniowie, dzieląc się wrażeniami w sieci, zgodnie twierdzą, że egzamin był bardzo łatwy.

Zobacz odpowiedzi z matury próbnej 2023 z jęz. angielskiego:

Części ciała w języku angielskim

Pytanie 1 z 10
Głowa to:
Krakowscy maturzyści tuż po egzaminie z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają