Matura próbna 2023: polski.  Maturzyści przed egzaminem: walnę pewnie kardynała

i

Autor: pixabay.com Matura próbna 2023: polski. Maturzyści przed egzaminem: "walnę pewnie kardynała"

Uczniowie przed maturą na Twitterze

Matura próbna 2023: polski. Maturzyści przed egzaminem: "walnę pewnie kardynała"

2022-09-28 8:05

Matura próbna 2023, polski. Matura próbna z języka polskiego rozpocznie się w środę (28.09.2022) punktualnie o godzinie 9.00. W związku z tym, że na uczniów czeka sporo zmian na egzaminie, emocje u niektórych z nich sięgają zenitu. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo wpisów tuż przed próbną maturą. Szczegóły poniżej na se.pl.

Matura próbna 2023: polski

Tuż przed próbnym egzaminem maturalnym z języka polskiego, który rozpocznie się punktualnie w środę (28.09.2022) o godz. 9.00 uczniowie na Twitterze życzą sobie szczęścia i dają upust swoim emocjom. Jedni są przerażeni, inni do zadań, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć podchodzą na ludzie. To tylko kilka z nich:

  •  Pierwsza próbna matura w moim życiu a ja czarnego długopisu zapomniałam XDDD
  • Próbna matura: czy coś zepsuję? Walnę pewnie kardynała w rozprawce i źle zrozumiem teksty, o epokach się nie wypowiem.
  • Próbna matura z polaka ☠️ Wish me luck.
  • Niebo płacze razem ze mną nad maturą z polskiego.

Matura próbna 2023: polski. Jak wygląda egzamin?

Matura próbna 2023 z polskiego rozpocznie się w środę (28.09.2022) punktualnie o godzinie 9.00. Maturzyści maturę próbną rozpoczną od zmierzenia się z zadaniami z języka polskiego. Egzamin próbny odbędzie się już w nowej formule. Treść zadań, które przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) poznamy już o godzinie 9.00 w środę, natomiast odpowiedzi będą dostępne w czwartek, 29 września. Warto zaznaczyć, że zakres materiału jest nieco szerszy, niż w dotychczasowej podstawie programowej i wymaganiach egzaminacyjnych:

  • uczniowie na rozwiązanie zadań będą mieli 240 minut (dotychczas wynosił on 170 minut), otrzymają dwa arkusze (wcześniej jeden),
  • arkusz nr 1 to część testowa podzielona na zagadnienia o nazwie „Język polski w użyciu. Test” oraz „Test historycznoliteracki”,
  • w arkuszu nr 2 uczniowie zmierzą się z wypracowaniem.
Sonda
Czy wierzysz przeciekom maturalnym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki