Miasto Kraków pomoże poszkodowanym przez ulewy. Jakie są warunki?

2021-08-09 17:06
Podtopiło Kraków
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express

Miasto Kraków pomoże osobom poszkodowanym przez ostatnie ulewy. Wnioski o udzielenie wsparcia można składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest ona rozliczana na podstawie przedłożonych faktur lub rachunków przez osoby, którym decyzją administracyjną zostanie przyznana pomoc finansowa. Wsparcie przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu.

Miasto Kraków uruchomiło program pomocy dla osób poszkodowanych przez ostatnie ulewy. Krakowianie, którzy w wyniku działania żywiołu znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne, mogą zwrócić się z wnioskiem o udzielenie pomocy finansowej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomoc jest przyznawana niezależnie od posiadanego dochodu. Warunkiem jest jednak uzyskanie decyzji administracyjnej o przyznaniu pomocy. Jest ona wydawana na podstawie przeprowadzonego przez pracowników MOPS rodzinnego wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania poszkodowanej osoby lub rodziny. Wnioski należy składać we właściwej ze względu na miejsce zamieszkania filii MOPS, których adresy można znaleźć na stronie internetowej www.mops.krakow.pl. Szczegółowe informacje na temat wszystkich dostępnych form pomocy można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania filii MOPS lub dzwoniąc do punktu informacyjnego MOPS tel. 12 616 54 08.

PRZECZYTAJ: Nauczycielka udusiła własną matkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

ZOBACZ: Żartowniś powiedział, że ma w torbie dwie bomby! Gorzko tego pożałował

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś na skutek powodzi?
Powódź w krakowskim Bieżanówie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE