Miejski monitoring w Krakowie zostanie rozbudowany. Wiemy, gdzie pojawią się kamery!

2019-11-08 13:16 AC
Miejski monitoring w Krakowie zostanie rozbudowany
Autor: Pixabay

Jeszcze w tym roku na Kazimierzu pojawi się monitoring wizyjny. Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozbudowuje sieć światłowodową na Starym Mieście. Wiemy, gdzie konkretnie pojawią się kamery!

Rozbudowa systemu miejskiego monitoringu wizyjnego jest niezwykle ważna - z jednej strony wpływa na bezpieczeństwo, z drugiej pozwala na sprawne zarządzanie i podejmowanie interwencji służbom miejskim. Do końca roku do obecnie działających kamer dołączą nowe na Kazimierzu - informuje miejski magistrat.

Zanim pojawią się nowe kamery, konieczne jest rozbudowanie sieci światłowodowej.

Gdzie pojawią się nowe kamery?

Kamery zostaną zmontowane na słupach oświetleniowych na czterech skrzyżowaniach ulic: Brzozowej i Miodowej, Estery i Miodowej, Estery i Warszauera, a także Bocheńskiej i placu Wolnica.

Prace związane z przygotowaniem infrastruktury toczyć się będą na: placu Wolnica (przy skrzyżowaniu ul. Bożego Ciała i ul. św. Wawrzyńca),  ul. Bocheńskiej (od placu Wolnica do ul. Gazowej), ul. Estery (od ul. Miodowej do placu Nowego),  ul. Limanowskiego (od ul. Celnej do budynku UMK Wydziału Architektury), ul. Meiselsa (od ul. Bożego Ciała do placu Nowego), ul. Miodowej (od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej) i ul. Szerokiej (od ul. Miodowej do ul. Szerokiej 53).

Dzięki tym pracom będzie można wykorzystać rozbudowaną sieć światłowodową do montażu kolejnych kamer.