Dawid miał przed sobą całe życie. Śmiertelne ciosy w plecy zadali mu koledzy. Ruszył proces [ZDJĘCIA]

2022-01-19 5:59
Mija rok od morderstwa Dawida. Śmiertelne ciosy w plecy zadali mu koledzy. Jest akt oskarżenia
Autor: SUPER EXPRESS, ARCHIWUM Mija rok od morderstwa Dawida. Śmiertelne ciosy w plecy zadali mu koledzy. Jest akt oskarżenia

Dawid P. miał tylko 23 lata i całe życie przed sobą. W niedzielę (24.01.2021) był ze znajomymi na imprezie urodzinowej w jednym z bloków przy ul. Stachiewicza na krakowskich Azorach. To miało być spotkanie takie, jak wiele innych. Niestety zakończyło się tragedią i śmiercią młodego mężczyzny. Bogusław H. ( 25 l.) i Marcin P. ( 26 l.) pobili i zaszlachtowali chłopaka. Zakrwawiony Dawid został znaleziony na klatce schodowej. Stracił przytomność, gdy próbował uciec swoim zabójcom. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Ta niedziela (24.01.2021), gdy Dawid pojawił się w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Stachiewicza na krakowskich Azorach, nie miała się niczym różnić od wielu innych. 23-latek spotkał się ze znajomymi na urodzinowej domówce. To właśnie wtedy doszło do potwornej tragedii. Bogusław H. ( 25 l.) i Marcin P. (26 l.), którzy także byli na imprezie, brutalnie pobili Dawida P. (+ 23 l.) i zadali mu dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki. Zakrwawionego mężczyznę znaleziono na klatce schodowej. Wygląda na to, że uciekał przed swoimi oprawcami. Niestety lekarze nie zdołali go uratować. W związku ze śmiercią Dawida śledczy zatrzymali wówczas pięciu uczestników tragicznej imprezy. Po przesłuchaniu dwóm z zatrzymanych postawiono zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia skutkującego śmiercią. Bogusławowi H. i Marcinowi P. grozi co najmniej 8 lat, 25 lat lub dożywocie. Zamordowany Dawid był mieszkańcem Wysokiej, niewielkiej miejscowości w powiecie wadowickim.

Zobacz zdjęciaMija rok od morderstwa Dawida. Śmiertelne ciosy w plecy zadali mu koledzy. Jest akt oskarżenia

Dawid kochał życie, uwielbiał spędzać czas w górach, był szczery, aż do bólu. Skończył szkołę zawodową i rozpoczął pracę. Zakładał fotowoltaikę, na Śląsku i w Krakowie.

Pogrzeb Dawida P. odbył się 27.01.2021 w jego rodzinnej miejscowości. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi i znajomi. Nagła, niespodziewana śmierć 23-latka wstrząsnęła  lokalną społecznością.

- Trzeba byśmy także przebaczyli tym mordercom. Drodzy młodzi, tak wielu jest tu dziś Was. Ta trumna jest wołaniem Boga – mówił podczas pogrzebu ksiądz.

Przeczytaj: Pogrzeb zamordowanego Dawida: Jego życie zgasło wraz z ostatnim uderzeniem serca nożem [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.01.2022 rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Dawida P.

Sonda
Czy ufasz wyrokom polskich sądów?
Pogrzeb zamordowanego Dawida P. w Wysokiej koło Wadowic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE