Na terenie ogródków działkowych zapadła się ziemia. Lej jest ogromny

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS, facebook

Mieszkańcy nie mogą spać spokojnie

Na terenie ogródków działkowych zapadła się ziemia. Lej jest ogromny

W Trzebini ponownie zapadła się ziemia! Teren południowej części ogródków działkowych został wyłączony z użytkowania. Ziemia zapadła się tam już w 2021 roku. Lej ma około 6-7 metrów głębokości. SRK wiąże to zdarzenie z intensywnymi opadami deszczu, a działkowcom puszczają nerwy.

W Trzebini znowu zapadła się ziemia. Lej na ogródkach działkowych jest ogromny!

W Trzebini ponownie zapadła się ziemia na terenie ogródków działkowych "Gaj" przy ulicy ul. Jana Pawła II. Pierwsze zapadlisko w tym miejscu pojawiło się w 2021 roku. Nowy lej ma około 6-7 metrów i średnicę 8-9 metrów. Ziemia zapadła się w południowej części ogródków działkowych, wyłączonej z użytkowania. Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. wiąże sytuację z opadami deszczu.

- Sytuację wiążemy z intensywnymi opadami deszczu, które miały miejsce w ostatnich dniach - czytamy w komunikacie SRK.

Lej powstał po południu 3 lipca. Jak informuje SRK, jest to reaktywacja zapadliska powstałego w 2021 roku.

- Przypominamy, że obszar ten znajduje się w linii starorzecza Koziego Brodu, czyli rejonu, w którym istnieje największe zagrożeniem powstawaniem zapadlisk. Potwierdzają to przeprowadzone badania i wyniki zaprezentowane 15 lutego br. - przekazała SRK.

Na miejsce zdarzenia wezwano strażaków, a także przedstawicieli Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Żaden z budynków na terenie ogródków działkowych nie został uszkodzony, nie ma także osób rannych.

Działkowcom powoli puszczają nerwy

Właścicielom ogródków działkowych powoli puszczają nerwy. Część terenu została wyłączona z użytkowania.

"To lata naszej ciężkiej pracy. Nikt nam nie wpłaca odszkodowań, za te wszystkie nasadzenia" - pisze jeden z działkowców. 

"Mamy wszystko zostawić i zapomnieć ??! Jestem oburzona i będziemy wchodzić na drogę sądową o brak możliwości korzystania z działek, o wypłatę odszkodowania za niszczenie się mienia, domków drewnianych, brak prądu i wody... To się nie mieści w głowie.. żeby nic nie robić i czekać aż wszystko zostanie zrujnowane" - dodaje inna użytkowniczka działek.

Przypominamy. W ostatnim czasie ziemia w Trzebini zapadła się między innymi na terenie kortów tenisowych, na których odbywały się zajęcia dla dzieci. A wcześniej między innymi na cmentarzu.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
ZAPADNIĘTY CMENTARZ W TRZEBINI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany