Nadchodzi potężne ZAŁAMANIE pogody. Będą ogromne ulewy i przeszywający chłód

i

Autor: Marcin Wziontek

Nadchodzi potężne ZAŁAMANIE pogody. Będą ogromne ulewy i przeszywający chłód

2020-09-24 17:18

Pierwsze dni jesieni przyniosły nam niespotykanie wysokie temperatury i piękną pogodę niemal w całym kraju. Słoneczna sielanka zostanie przerwana z końcem tygodnia, gdy nad Polskę nadejdą potężne ulewy i znaczące ochłodzenie. Niewykluczone, że w górach pojawią się pierwsze opady śniegu w tym sezonie.

Pogoda na weekend: Nadchodzi załamanie pogody

Synoptycy nie mają już wątpliwości, że czwartek jest ostatnim tak pogodnym i ciepłym dniem w przeważającej części kraju. Od piątku spodziewane jest ochłodzenie oraz opady deszczu. Najgorsza sytuacja będzie miała miejsce w sobotę i niedzielę (26-27.09) w województwach zachodnich i południowych.

To tam spodziewane są najintensywniejsze opady deszczu. Może spaść nawet do 100 litrów wody na każdy metr kwadratowy, czyli tyle, ile powinno w ciągu całego miesiąca lub więcej. Ulewy szczególnie dotkną mieszkańców województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, opolskiego i dolnośląskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń, w której ostrzega przed silnymi ulewami w piątek.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm. W rejonach podgórskich prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, z południa - ostrzega synoptyk IMGW-PIB: Małgorzata Koper z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Podobnie ma być w sobotę i w niedzielę. Temperatura spadnie o kilkanaście stopni, a termometry wskażą poniżej 10 stopni w najcieplejszym momencie dnia.

Pogoda na weekend: Możliwy śnieg w Tatrach

Im bliżej weekendu, tym pogoda w Tatrach będzie bardziej niebezpieczna. Będzie porywiście wiało, a widoczność będzie bardzo słaba. Warunki do uprawiania turystyki wysokogórskiej będą zatem bardzo niekorzystne.

W weekend odczujemy nawet 10 stopni mrozu! OSTRE załamanie pogody

To jednak nie koniec. Jak zapowiadają meteorolodzy, w weekend deszcz zamieni się w deszcz ze śniegiem i sam śnieg, a zimowa aura zostanie w górach na dłużej. Śnieżyce i silny wiatr przyniosą spadek odczuwalnej temperatury nawet do minus dziesięciu stopni.

Polityczny spacer - Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany