Nadciąga ARKTYCZNY MRÓZ! W nocy będzie LODOWATO. IMGW wydał ostrzeżenia

i

Autor: pixabay.com/Natalia_Kollegova

Nadciąga ARKTYCZNY MRÓZ! W nocy będzie LODOWATO. IMGW wydał ostrzeżenia

2020-02-07 22:16

Zła wiadomość dla tych, którzy przyzwyczaili się do ciepłej zimy. Nadciąga arktyczny mróz. W nocy będzie lodowato. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Mrozy na południu kraju! ZOBACZ WIDEO:

Uwaga, nadciąga arktyczny mróz! W nocy będzie lodowato. Na południowych krańcach Polski obowiązuje ostrzeżenie I stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oznacza to, że konsekwencje pogody mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia!

Czego możemy się spodziewać? W części Śląska, Małopolski i Podkarpacia będzie naprawdę lodowato! Ostrzeżenie I stopnia wydane przez IMGW obowiązuje w powiatach: cieszyńskim, żywieckim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, gorlickim, jasielskim, krośnieńskim i w Krośnie, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -13°C. Wiatr o średniej prędkości od 4 km/h do 14 km/h – przewiduje Witold Wiążewski, synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od godz. 21.00 w piątek do godz. 9.00 w sobotę, 8 lutego.

Na pozostałym obszarze kraju też będzie chłodno, zapowiada się zimna noc. W niedzielę i poniedziałek może z kolei silnie wiać!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE