Nastolatka w kryzysie uratowana przez policjantów z Krakowa. Groziła jej śmierć

i

Autor: Anemone123/cc0/pixabay Znajdująca się w kryzysie emocjonalnym 14-letnia dziewczynka została znaleziona na terenie osuwisk w Krakowie / zdjęcie ilustracyjne.

Krok od dramatu

Nastolatka w kryzysie uratowana przez policjantów z Krakowa. Groziła jej śmierć

2023-02-16 11:04

Znajdująca się w kryzysie emocjonalnym 14-letnia dziewczynka została odnaleziona przez krakowskich policjantów. W tym przypadku zagrożenie zdrowia i życia było podwójne. Zły stan psychiczny nastolatki mógł pchnąć ją do próby samobójczej, a dodatkowo groziło jej inne niebezpieczeństwo, bo przebywała na terenie osuwisk.

Kraków. 14-latka w kryzysie uratowana przez policjantów. Znaleźli ją na terenie osuwisk

Kryzys emocjonalny był powodem ucieczki z domu 14-letniej krakowianki. Zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała rano we wtorek, 14 lutego. Do akcji poszukiwawczej wysłano między innymi funkcjonariuszy z plutonu alarmowego oddziału prewencji oraz mundurowych z Wydziału Sztab oraz Komisariatu Policji IV w Krakowie. W okolicy Kopca Krakusa przechodzień wskazał funkcjonariuszom, gdzie udała się dziewczynka o wyglądzie odpowiadającym rysopisowi. 

Nastolatka przebywała na terenie zagrożonym osuwiskami, co obok jej stanu emocjonalnego stwarzało podwójne ryzyko, że dojdzie do dramatu. Dostęp do zaginionej był utrudniony przez gęste trawy i śliskie błoto. Nie zważając na to, policjant podszedł możliwie jak najbliżej do roztrzęsionej dziewczynki, jednocześnie cały czas rozmawiając z nią i uspokajając. Następnie złapał ją za rękę i pomógł szybko opuścić niebezpieczne miejsce. Po sprawdzeniu jej stanu zdrowia przez załogę karetki pogotowia ratunkowego, 14-latka została przekazana bliskim.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
Pijany 58-latek zakończył jazdę na polu ornym. Miał ponad 2,5 promila w organizmie
Nasi Partnerzy polecają