Dariusz Martynowicz odchodzi z Małopolskiej Szkoły Gościnności. Nauczyciel Roku przechodzi do Liceum Artes Liberales

i

Autor: Wokandapix/cc0/pixabay Dariusz Martynowicz został Nauczycielem Roku 2021. Teraz będzie uczył w Liceum Artes Liberales.

Nauczyciel Roku odchodzi z Małopolskiej Szkoły Gościnności. Dariusz Martynowicz: "Wraz ze mną odchodzi kilku naprawdę świetnych nauczycieli"

2022-06-27 10:03

Dariusz Martynowicz, nagrodzony tytułem Nauczyciela Roku 2021, odchodzi z Małopolskiej Szkoły Gościnności. Ceniony belfer nie zmienia jednak zawodu, tylko placówkę, w której będzie uczył. Od września Dariusz Martynowicz przenosi się do warszawskiego Liceum Artes Liberales. Wraz z nim, z Małopolskiej Szkoły Gościnności odchodzi kilku innych nauczycieli.

Dariusz Martynowicz odchodzi z Małopolskiej Szkoły Gościnności. Nauczyciel Roku przechodzi do Liceum Artes Liberales

Dariusz Martynowicz, który w 2021 roku został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku, odchodzi z Małopolskiej Szkoły Gościnności. Belfer swoją decyzję ogłosił w mediach społecznościowych, składając przy okazji podziękowania społeczności Małopolskiej Szkoły Gościnności za  dotychczasową współpracę. Dariusz Martynowicz zdradził również, że wraz z nim z placówki odejdzie kilku innych nauczycieli. Część z nich wykorzysta urlopy dla poratowania zdrowia oraz urlopy bezpłatne, jednak nie wszyscy wrócą do pracy w myślenickiej szkole. 

Dariusz Martynowicz wciąż pozostanie nauczycielem, choć w innej placówce. Belfer zdradził, że przechodzi do pracy w szkole niepublicznej. Od września ceniony pedagog będzie uczył w tworzącym się Liceum Artes Liberales w Warszawie. 

PRZECZYTAJ: Wakacje 2022. Pierwszy wypadek śmiertelny w Małopolsce. Ofiarą 87-letni senior

- Z tej szkoły wraz ze mną odchodzi kilku naprawdę sensownych i świetnych nauczycieli. Kolejnych kilku wybiera się na urlopy dla poratowania zdrowia i urlopy bezpłatne. Nie wszyscy wrócą. Spotkało mnie w tej szkole wiele dobra ze strony uczniów, uczennic i rodziców - jesteście wspaniali - i to im chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować. Dziękuję za wsparcie wielu koleżankom i kolegom z pracy - z niektórymi połączyła mnie przyjaźń - będę tęsknić. Odchodzę ze szkoły publicznej po 15 latach pracy. Nie odchodzę z nauczycielstwa, ponieważ to moja pasja i nie potrafię zostawić zawodu, który kocham. Idę jednak do przestrzeni, w której będę mógł z pasją, ale przede wszystkim ze spokojem i wsparciem, działać dalej i robić coś małego, ale jednak ważnego dla świata. Bo zawód nauczyciela taki jest - mimo różnych trudności, to naprawdę piękny zawód - napisał na FB Dariusz Martynowicz.

ZOBACZ: Dramat w Tatrach Wysokich. Nie żyje kobieta, która spadła z Szatana

Sonda
Jak oceniasz poziom edukacji w polskich szkołach?
Pierwsze wakacyjne Silent Disco w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE