Nauka zdalna 2022. Jest decyzja MEiN. Czarnek podał szczegóły. Od kiedy do kiedy nauka zdalna w szkołach? [26.01.2022]

2022-01-26 12:52
Nauka zdalna 2022. Szkoły zamknięte przez COVID-19
Autor: Alexandra_Koch / Pixabay Wraca nauka zdalna? Szkoły w tych miastach mogą zostać zamknięte przez 5 falą COVID-19

Nauka zdalna powraca od stycznia 2022. Do kiedy zaplanowano naukę zdalną i kogo obejmie? Początkowo mówiono, że szkoły mogą zostać zamknięte tylko w niektórych, największych miastach. Jednak MEiN podjęło inną decyzję. Jak ogłosił we wtorek, 25.01.2022 minister Przemysław Czarnek, chodzi o klasy od V do VII szkół podstawowych i wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie funkcjonować od najbliższego czwartku (27.01) i potrwa do końca ferii, czyli 27 lutego 2022.

Nauka zdalna: od kiedy do kiedy? Minister Czarnek podał szczegóły

Nauka zdalna w styczniu 2022 staje się faktem. Uczniowie przejdą w zdalny tryb nauczania, ale nie wszyscy. Jak poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zdalne nauczanie od 27.01.2022 obejmie uczniów od klasy V szkoły podstawowej wzwyż. Do kiedy lekcje dla tej części uczniów będą odbywać się zdalnie? - Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro (26 stycznia) podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych (27 lutego - dop. red.) – zapowiedział minister Czarnek.

Nauka zdalna 2022. Gdzie szkoły zostaną zamknięte?

Jest jasna deklaracja ministra edukacji Przemysława Czarnka dotycząca nauki zdalnej - aktualizacja z dnia 25.01.2022 i najnowsze informacje powyżej.

Okazuje się, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia zdalnego nauczania i zamknięcia szkół, ale pod pewnymi warunkami. Decyzja uzależniona jest od wydolności służby zdrowia. - (...) jest jeszcze inny czynnik - obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, aniżeli było to w trzeciej i czwartej fali koronawirusa - wskazał szef MEiN. Jak poinformował we wtorek, 25.01.2022 roku Przemysław Czarnek, nauka zdalna miałaby zostać wprowadzona w wybranych miastach, gdzie sytuacja pandemiczna jest najpoważniejsza. Ponadto, nauka zdalna miałaby objąć uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Gdzie szkoły zostaną zamknięte, jeśli rząd wprowadzi naukę zdalną? Stworzyliśmy listę miast, które mogą zostać objęte nowymi przepisami, jeśli te zostaną wprowadzone. Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Przeczytaj także: Nauka zdalna i powrót do szkół po feriach 2022. Decyzja w najbliższych godzinach! Słowa ministra edukacji szokują [25.01.2022]

Nauka zdalna 2022 - w jakich miastach? [LISTA]

W jakich miastach zostanie wprowadzona nauka zdalna 2022 w szkołach? Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, nauka zdalna objęłaby placówki "w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych". Patrząc na statystyki dotyczące 5 fali pandemii koronawirusa w Polsce, oto lista województw, w których odnotowuje się najwięcej nowych przypadków w ostatnich dniach:

 • mazowieckie,
 • śląskie,
 • małopolskie,
 • dolnośląskie.

Jeśli podczas podejmowania decyzji o nauce zdalnej MEiN będzie się kierować wielkością miast w Polsce (pod względem liczby ludności), wówczas zamknięte mogą zostać szkoły z miast z poniższej listy:

 • Warszawa, mazowieckie
 • Kraków, małopolskie
 • Łódź, łódzkie
 • Wrocław, dolnośląskie
 • Poznań, wielkopolskie
 • Gdańsk, pomorskie
 • Szczecin, zachodniopomorskie
 • Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

O tym, które szkoły zostaną zamknięte i przejdą na tryb nauki zdalnej dowiemy się, gdy poznamy oficjalną decyzję MEiN. Czy 25.01.2022 będzie konferencja ministra edukacji i ministra zdrowia, na której poznamy ostateczne ustalenia rządu? Szczegóły w materiale: Nauka zdalna. Kiedy konferencja ministra edukacji i ministra zdrowia 25.01.2022? Decyzja o zamknięciu szkół w ciągu kilku godzin

Sonda
Nauka zdalna i powrót do szkół pod koniec lutego to dobry pomysł?
Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE