Nie żyje ks. Krzysztof Nowak. Były proboszcz parafii w Pcimiu miał 79 lat. Kiedy pogrzeb?

i

Autor: webandi/cc0/pixabay, Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Krzysztof Nowak zmarł w niedzielę (3 lipca). Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 5 lipca na cmentarzu parafialnym w Pcimiu.

Nie żyje ks. Krzysztof Nowak. Były proboszcz parafii w Pcimiu miał 79 lat. Kiedy pogrzeb?

2022-07-05 11:05

Nie żyje ks. Krzysztof Nowak, były proboszcz parafii św. Mikołaja w Pcimiu. Kapłan, wyróżniony honorowym tytułem prałata zmarł w niedzielę, 3 lipca w wieku 79 lat. Msza święta z obrzędem ostatniego pożegnania (eksporta) rozpocznie się we wtorek, 5 lipca o godz. 14.00 w Pcimiu. Następnie duchowny zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Nie żyje ks. Krzysztof Nowak. Były proboszcz parafii w Pcimiu miał 79 lat

W niedzielę, 3 lipca zmarł ks. Krzysztof Nowak, który przez prawie 20 lat, jako proboszcz kierował parafią św. Mikołaja w Pcimiu. Łącznie z tą wspólnotą parafialną był związany przez ponad 30 lat, ponieważ wcześniej pracował w Pcimu (powiat myślenicki) jako wikariusz. Był również ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji krakowskiej

Ks. Krzysztof Nowak święcenia kapłańskie przyjął w 1966 roku. Zmarł w wieku 79 lat. Został wyróżniony honorowym tytułem prałata.

PRZECZYTAJ: Kraków: Opactwo w Mogile ze specjalnym przywilejem od Watykanu. To "prezent" na 800-lecie istnienia

Kiedy pogrzeb ks. Krzysztofa Nowaka?

Pogrzeb ks. Krzysztofa Nowaka odbędzie się we wtorek, 5 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Pcimiu, gdzie będzie sprawowana msza święta z obrzędem ostatniego pożegnania (eksporta). Po jej zakończeniu zmarły duchowny zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Pcimiu.

ZOBACZ: Skandal w Krakowie. Księża z młodymi kobietami bawili się na plebanii! [WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Dobczyce. Młody Ukrainiec uciekał przed policją. Nie miał prawa kierować motocyklem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE