Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Sprawdź PROGRAM!

i

Autor: Delimata / Wikipedia CC Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Sprawdź PROGRAM!

Noc Muzeów 2019 Kraków. Zobacz najciekawsze wydarzenia tegorocznej Nocy Muzeów [PROGRAM]

2019-05-17 23:56

„NATURAlnie” to hasło a zarazem główny motyw kolejnej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się z piątku na sobotę, 17/18 maja. Noc zostanie zainaugurowana 17 maja o godz. 18.00 na dziedzińcu wewnętrznym Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Fabryki Emalia Oskara Schindlera – oddziału Muzeum Krakowa. W tegorocznym wydarzeniu udział weźmie ponad 50 placówek muzealnych. Będą one czynne dla zwiedzających od godz. 19.00 do 1.00 w nocy.

Noc Muzeów 2019 Kraków. Imponujący program!

Podczas Nocy Muzeów udostępniane będą wystawy stałe, czasowe oraz pomieszczenia muzealne na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje, m.in. koncerty, warsztaty, prezentacje multimedialne i seanse filmowe, odczyty, pokazy walk rycerskich oraz specjalne oprowadzania z przewodnikiem.

Noc Muzeów w Krakowie - zobacz najciekawsze propozycje

Od godz. 19.00 na dziedzińcu Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” przy ul. Wita Stwosza 12 będzie prezentowane umundurowanie i wyposażanie wojskowe Jednostki Wojskowej Wojsk Specjalnych NIL Małopolskiej Filmowej Grupy Rekonstrukcyjnej oraz Stowarzyszenia Proobronnego Terytorialni.

Zobacz też >>> Noc Muzeów 2019 w Krakowie - tak pojadą autobusy i tramwaje [KOMUNIKACJA]

Od godz. 21.00 i 23.00 Muzeum Nowej Huty na os. Centrum E1 zaprasza na oprowadzanie po niedostępnych na co dzień przestrzeniach budynku dawnego kina Światowid. W międzyczasie, o godz 22.00 w muzeum odbędzie się pokaz mody przy dźwiękach muzyki z epoki „Niezapomniane lata 90.!” Wydarzenie nawiązuje do wystawy czasowej: „PrzeMieszczanie. Nowohucianin”, której narracja jest mocno osadzona w realiach lat 90.

O godz. 18.00 Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. Św. Wawrzyńca 15 zaprasza na niezwykle interesujące wystawy: o technikach szyfrowania i przesyłania wiadomości „Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje” oraz „Tramwaj widmo” – audiowizualną opowieść o doświadczeniu podróżowania tramwajem powstała w ramach międzynarodowego projektu „Sounds of Changes”. Poza tym muzeum organizuje trzy spacery tematyczne po zabytkowym zespole krakowskiej Gazowni Miejskiej, Izbie Tradycji Krakowskiego Gazownictwa oraz czynnej stacji gazowej II°.

>>> ZOBACZ PEŁNY PROGRAM NOCY MUZEÓW 2019 W KRAKOWIE <<<

Każdego zainteresowanego prawami fizyki, które rządzą naturą, MIM zaprasza do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema na al. Pokoju 68. Odbędą się tam m.in. astronomiczne zajęcia edukacyjne prowadzone przez przedstawicieli Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego z Niepołomic.   

Spośród wielu atrakcji związanych z prezentowaną w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK na ul. Lipowej 4 wystawą „Natura w sztuce” z pewnością nie należy ominąć rozpoczynającego się o godz. 20.00 oprowadzania po ekspozycji i projekcji filmu dokumentalnego: „Czy czeka nas koniec?”, w którego powstanie zaangażowali się między innymi Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese. Film wpisuje się w debatę na temat zmian klimatycznych na świecie.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów będzie można odwiedzić w nowej odsłonie Rydlówkę na ul. Włodzimierza Tetmajera 20 – oddział Muzeum Krakowa. Polecamy tematyczne oprowadzania po meandrach historii dworku i zamieszkujących go rodzin z roślinami w tle, które stały się bohaterami wierszy i płócien malarskich Rydla, Wyspiańskiego i Tetmajera.

Muzeum Narodowe zaprasza do gmachu głównego m.in. na wystawę „Wajda”, oprowadzanie oraz pokaz filmu: „Dyrygent”; na wystawę „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, performans taneczny: „Moore. Rzeźba w tańcu, taniec w rzeźbie”. Warto też zajrzeć na II piętro na wystawę czasową „Wyspiański. Posłowie”: o godz. 19.30 po ekspozycji oprowadzą kuartorki: Magdalena Laskowska, Łucja Skoczeń-Rąpała.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” przygotowało m.in. „Kimono fashion show”, ceremonię herbacianą i ciekawe warsztaty.

>>> ZOBACZ PEŁNY PROGRAM NOCY MUZEÓW 2019 W KRAKOWIE <<<

Muzeum Lotnictwa Polskiego na al. Jana Pawła II 39 zaprasza od godz. 19.00 na warsztaty dla dzieci i młodzieży i doświadczenia lotnicze.

Miłośnicy szkła powinni odwiedzić Centrum Szkła i Ceramiki na ul. Lipowej 4, gdzie oprócz oprowadzania po wystawie stałej, będzie można uczestniczyć w pokazach ręcznego formowania szkła.

Niewątpliwie atrakcją Nocy Muzeów w Pracowni i Muzeum Witrażu przy al. Krasińskiego 23 będzie możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia, nigdy niezrealizowanego dzieła Stanisława Wyspiańskiego pt. „Polonia w budowie”.

Dodatkowo o godz. 22.00 odbędzie się pokaz filmu „Pamięć jest kluczem” przed Teatrem im. Juliusza Słowackiego, przybliżającego problematykę strat wojennych poniesionych przez Polskę w dziedzinie dóbr kultury. W tym roku przypada 10-lecie projektu.

Szczegółowy program oraz lista instytucji biorących udział w przedsięwzięciu znajduje się tutaj >>> Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Program pełen DARMOWYCH atrakcji! [PROGRAM NOCY MUZEÓW KRAKÓW]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE