Straż pożarna

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Zawiódł dystrybutor gazu LPG

Nocna ewakuacja 16 mieszkańców po groźnym wycieku gazu na stacji paliw. Znamy przyczynę awarii

2023-02-03 9:34

W piątek, 3 lutego około godz. 2.00 w nocy szesnastu mieszkańców Kościeliska (powiat tatrzański) zostało ewakuowanych po wycieku gazu na stacji paliw, znajdującej się przy budynku mieszkalnym. Akcja przebiegła sprawnie, a po uporaniu się z usterką wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Wstępnie ustalono przyczynę awarii na stacji paliw.

Kościelisko. Nocna ewakuacja 16 osób. Uciekali przed wyciekiem gazu

Wyciek gazu na stacji paliw był powodem nocnej ewakuacji szesnastu mieszkańców Kościeliska (powiat tatrzański). Informację o groźnej awarii służby otrzymały w piątek, 3 lutego około godz. 2.00. Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów straży pożarnej oraz policjanci. Mundurowi zorganizowali objazd, wyłączając teren przyległy do stacji paliw z ruchu kołowego i pieszego. Ewakuacja przebiegła sprawnie i nikt nie został poszkodowany. Po zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń oraz do obniżenia ciśnienia w dystrybutorze.

Służby wstępnie ustaliły przyczynę awarii

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną awarii było rozszczelnienie zaworu przy dystrybutorze LPG. Po usunięciu usterki i całkowitym odcięciu zbiornika LPG od dystrybutora dowódca akcji z PSP wydał zgodę na dalsze użytkowanie stacji paliw oraz na powrót ewakuowanych osób do swoich pokoi

Dramat mieszkańców Trzebini. Zniszczenia w domu pana Mieczysława
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki