Nowa Huta najlepiej i najgorzej skomunikowanym obszarem Krakowa? Urzędnicy się nie zgadzają

2020-07-10 15:04 Kuba Paduch, Radio ESKA
Nowa Huta najlepiej i najgorzej skomunikowanym osbzarem Krakowa? Miejscy urzędnicy uważają, że ranking portalu otodom nie jest wiarygodny
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Komentatorzy zdecydowanie zgadzają się, że Grzegórzki to najlepiej skomunikowana dzielnica Krakowa.

Grzegórzki najlepiej skomunikowaną dzielnicą w Krakowie. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez portal z nieruchomościami. Wysokie noty otrzymały również dzielnice nowohuckie, ale jednocześnie inna dzielnica Nowej Huty uplasowała się na ostatniej pozycji. Zdaniem urzędników miejskich ranking jest co najmniej podejrzany.

Ranking powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród Krakowian. Oceny wystawiono w skali od 1 do 5. Na podium są kolejno Grzegórzki (wynik 3.63), Mistrzejowice (3.6) i Bieńczyce (3.59), ostatnie miejsce przypadło Wzgórzom Krzesławickim (2.79). Przedostatnie miejsce zajmują Swoszowice (2.91) a przed nimi - Łagiewniki (2.99). Pracownicy portalu Otodom przepytali ponad 3 tysiące mieszkańców miasta.

Ankietowani mieli ocenić w skali od jeden do pięć prawdziwość poszczególnych twierdzeń i były to twierdzenia w rodzaju "łatwo z mojego miejsca podróżuje się samochodem", "nie ma problemów z miejscem do parkowania". Pytaliśmy także o ocenę tego czy jest dostępna przyjazna komunikacja publiczna - mówi przedstawiciel portalu Otodom Jarosław Krawczyk.

Z rankingiem i jego wynikami zapoznali się miejscy urzędnicy i mają do niego kilka zastrzeżeń. Ich zdaniem jest niemiarodajny.

Przełożyliśmy ten ranking na naszą mapę komunikacyjną, gdzie podróżują wszystkie autobusy i tramwaje. Troszeczkę nam się to nie styka. Przede wszystkim takimi badaniami powinny się zajmować najlepiej firmy analityczne, czy uczelnie, które prowadząc taką analizę nie będą miały żadnego interesu w tym - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

O jaki interes może chodzić? Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Portal Otodom regularnie publikuje rankingi dotyczące różnych miast Polski. Wcześniejszy krakowski badał które dzielnice są najbardziej przyjazne amatorom sportu.

Rankingiem dzielnic pod katem skomunikowania z resztą miasta zainteresował się nasz reporter Kuba Paduch:
W Krakowie zbudowano wodny plac zabaw

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.