Nowe gigantyczne osiedle mieszkaniowe w Krakowie. W którym miejscu powstanie Green Town?

i

Autor: analogicus/cc/pixabay W południowej części Krakowa ma powstać ponad 3 tysiące mieszkań.

Ogromna inwestycja w Krakowie

Nowe gigantyczne osiedle mieszkaniowe w Krakowie. W którym miejscu powstanie "Green Town"?

2022-08-06 6:00

W południowej części Krakowa ma powstać gigantyczne osiedle mieszkaniowe. Robocza nazwa projektu to "Green Town". – To jeden z największych projektów tego typu w historii Krakowa. (...) Docelowo, do 2030 roku chcemy oddać mieszkańcom nawet 3,2 tys. lokali w ramach nowego osiedla - powiedziała portalowi lovekrakow.pl Julia Bogdanowicz, dyrektorka zarządzająca Westa Investments.

Nowe osiedle mieszkaniowe w Krakowie. "Green Town" ma liczyć ponad 3 tysiące lokali

Ponad 3 tysiące mieszkań ma powstać w ramach deweloperskiego projektu o roboczej nazwie "Green Town". Z informacji portalu lovekrakow.pl wynika, że budżet na realizację tego projektu to 1,7 mld zł, a planowane przychody z inwestycji mają przekroczyć 2,2 mld zł. Za budowę osiedla ma odpowiadać firma Westa Investments, która jednak nie zdradza na razie dokładnej lokalizacji osiedla, wiadomo jedynie, że mieszkania powstaną w południowej części Krakowa.

Osiedle ma być wyposażone w lokale usługowe i użyteczności publicznej, takie jak sklepy i przedszkola. W okolicy powstanie też infrastruktura czasu wolnego, w tym place zabaw oraz parki. Inwestycja ma zostać sfinalizowana do 2030 roku. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Zaskakujący pomysł dewelopera. Mieszkania "wrastają" w stację benzynową

– To jeden z największych projektów tego typu w historii Krakowa. Podzieliliśmy go na kilka etapów. W pierwszym zbudujemy 200 mieszkań. Docelowo, do 2030 roku chcemy oddać mieszkańcom nawet 3,2 tys. lokali w ramach nowego osiedla. Nie wykluczamy, że do tego czasu rozpoczniemy jeszcze kolejne projekty. W zanadrzu mamy bowiem m.in. konkretne plany wybudowania dwóch ekskluzywnych, butikowych hoteli w świetnych lokalizacjach w Krakowie – powiedziała portalowi lovekrakow.pl Julia Bogdanowicz, dyrektorka zarządzająca Westa Investments.

Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Blok wrasta w Orlen przy Mogilskiej w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany