Pijany mężczyzna przysnął w rowie pod Krakowem. Miał przy sobie miecz i broń palną

i

Autor: Małopolska Policja Pijany "rycerz" miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Posiadana przez niego broń została zabezpieczona.

Nietypowa interwencja policji

Pijany mężczyzna przysnął w rowie pod Krakowem. Miał przy sobie miecz i broń palną

2022-08-04 7:47

Nietypowe zgłoszenie otrzymali w czwartek (28 lipca) policjanci z Krzeszowic. W przydrożnym rowie leżał pijany mężczyzna, wyposażony w... miecz oraz dwa pistolety. 50-letni krakowianin usłyszał już zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości. Biegły z zakresu balistyki określi, czy pistolety należące do mężczyzny wymagają posiadania zezwolenia.

Nietypowa interwencja pod Krakowem. W rowie leżał mężczyzna wyposażony w miecz i pistolety

Późnym wieczorem w czwartek (28 lipca) policjanci z Krzeszowic otrzymali zgłoszenie o nietypowej treści. Zawiadamiający poprosił funkcjonariuszy o interwencję w sprawie mężczyzny, który w podkrakowskim Tenczynku usnął w przydrożnym rowie. Sytuacja była tym dziwniejsza, że amator napojów wyskokowych miał przy sobie... miecz oraz dwa pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe. Badanie trzeźwości wykazało, że 50-letni krakowianin miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli broń i zatrzymali posiadacza nietypowego ekwipunku.

PRZECZYTAJ: Kraków. Zaskakujący pomysł dewelopera. Mieszkania "wrastają" w stację benzynową

Co grozi zatrzymanemu mężczyźnie?

Po dojściu do siebie krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości. Jest to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny. Posiadane przez 50-latka pistolety zostaną przebadane przez biegłego z zakresu balistykiOkreśli on, czy noszenie takiej broni wymaga posiadania stosownego pozwolenia. W przypadku niekorzystnej dla 50-latka opinii biegłego, właścicielowi pistoletów może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Blok wrasta w Orlen przy Mogilskiej w Krakowie