Ogromna reklama zniknęła z Galerii Krakowskiej. Pod nią kryło się to...

i

Autor: Rakoon/cc0/wikipedia Pod nośnikiem reklamowym bezdomni urządzili sobie obozowisko.

Ogromna reklama zniknęła z centrum Krakowa. Pod nią kryło się to...

2022-06-30 14:59

Nieoczekiwany efekt uchwały krajobrazowej! Z centrum Krakowa zniknęła jedna z wielkoformatowych reklam, znajdująca się po drugiej stronie Galerii Krakowskiej. Okazało się jednak, że nośnik reklamowy pełnił jeszcze jedną funkcję. To właśnie pod nim... bezdomni urządzili sobie obozowisko, które dzięki reklamie było niewidoczne dla oczu przechodniów.

Gigantyczna reklama zniknęła z centrum Krakowa. Pod nią było obozowisko bezdomnych

Jeszcze tylko w czwartek (30 czerwca) obowiązuje okres przejściowy uchwały krajobrazowej w Krakowie. To oznacza, że już od piątku (1 lipca) przestrzeń miasta zmieni się nie do poznania. W Krakowie trwają prace porządkowe, które polegają na usuwaniu wielkoformatowych reklam, których dalsza ekspozycja mogłaby narazić właściciela nieruchomości na karę finansową. O dość zaskakującym efekcie wielkiego sprzątania napisał portal lovekrakow.pl. Okazało się, że usunięcie reklamy znajdującej się po drugiej stronie Galerii Krakowskiej pozwoliło na odkrycie nowej, znanej tylko nielicznym przestrzeni rozrywkowej.

Nośnik reklamowy stał się bowiem świetnym miejscem dla bezdomnych, którzy urządzili tam obozowisko. Było ono osłonięte płachtą reklamową, dlatego integracja krakowskich "dziadów" mogła odbywać się bez ingerencji przechodniów, którzy po prostu nie widzieli, co się dzieje pod banerem. Niestety teraz nielegalne obozowisko będzie musiało zniknąć z miejskiej przestrzeni... Poniżej nagranie wideo obozowiska, udostępnione przez jedną z internautek na Tik Toku.

PRZECZYTAJ: Mąż zabił żonę w brutalny sposób. Alicja K. miała liczne rany kłute

ZOBACZ: Nieprzytomna seniorka znaleziona na trawniku w Krakowie. Reanimowali ją policjanci

Sonda
Czy przeszkadzają Ci reklamy wielkoformatowe w Krakowie?
Upały w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE