Ogromny SKANDAL w Małopolsce. Radny chce UTYLIZOWAĆ bezdomne zwierzęta!

2020-05-18 8:56 AC
Ogromny SKANDAL w Małopolsce. Radny chce UTYLIZOWAĆ bezdomne zwierzęta!
Autor: Pixabay

Ogromnym skandalem zakończyło się ostatnie posiedzenie Rady Miejskiej w Wieliczce, które odbyło się w miniony poniedziałek, 11 maja. Jeden z radnych w czasie zdalnego posiedzenia stwierdził, że nie należy opiekować się bezdomnymi zwierzętami, tylko je utylizować. Słowa te wywołały falę oburzenia w regionie.

Radny chce utylizować bezdomne zwierzęta

Skandal w Wieliczce. W czasie ostatniej sesji rady miasta pracowano m.in. nad przyjęciem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wieliczka na rok 2020. Głos w sprawie zabrał jeden z radnych - Stanisław Dziecic z klubu Prawa i Sprawiedliwości, a jego słowa zszokowały wszystkich.

- Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację - powiedział wielicki radny z PiS.

Pozostałych uczestników sesji zamurowało i nikt nie odniósł się do skandalicznych słów radnego. Projekt zakładał m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schroniskach, odławianie bezdomnych zwierząt, obligatoryjną sterylizację lub kastrację czy zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach wypadków drogowych z udziałem zwierząt.

Pomimo bulwersującej wypowiedzi, projekt został przyjęty większością 17 głosów, a to oznacza, że okrutny plan radnego PiS nie wejdzie w życie.

Super Raport 15 V (goście: Dworczyk, Dziambor)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj