o. Adam Szustak

i

Autor: www.gosc.pl

Wielki Post

Ojciec Adam Szustak wygłosi rekolekcje w Krakowie. Biskup będzie mówił o skandalu w Kościele

2023-03-10 15:05

Trwa Wielki Post, czyli czas przygotowywania się chrześcijan na Święta Wielkanocne. Częścią tego okresu są rekolekcje, służące pogłębianiu wiary i odnowie duchowej. W parafii Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie rekolekcje wygłosi bardzo aktywny w mediach dominikanin o. Adam Szustak. Inną ciekawą propozycją są rekolekcje w Bazylice Świętej Trójcy pt. "Skandal Kościoła?". W tym przypadku w rolę kaznodziei wcieli się biskup pomocniczy tarnowski Artur Ważny.

Rekolekcje 2023 w Krakowie. Nauki wygłosi o. Adam Szustak i bp Artur Ważny

Rekolekcje mają przygotować wiernych na najważniejsze wydarzenie w kalendarzu liturgicznym, czyli Święta Wielkanocne. Zazwyczaj rekolekcje polegają na odprawianiu w kolejnych dniach mszy świętych, podczas których zaproszeni goście wygłaszają konferencje. To właśnie postaci znanych kaznodziejów ściągają do kościołów tłumy wiernych. W tym roku w Krakowie rekolekcje będą głosić między innymi: znany z aktywności w mediach ojciec Adam Szustak oraz biskup pomocniczy tarnowski Artur Ważny.

Pierwszy z duchownych spotka się w wiernymi w parafii Świętej Jadwigi Królowej. Z kolei biskup Ważny przyjedzie do Bazyliki Świętej Trójcy - kościoła ojców dominikanów, czyli zakonu do którego należy... o. Szustak. W obu przypadkach rekolekcje będą głoszone od 12 do 15 marca. Jak podaje "Gazeta Krakowska", spotkania z bp. Ważnym odbędą się pod nieco prowokacyjnym tytułem "Skandal Kościoła". Skandalicznymi można określić wiele ludzkich działań i nie omija to również instytucji i wspólnoty, której jesteśmy członkami. Czy mimo to warto pozostać, warto trwać? Odpowiedzi mógłby udzielić każdy z nas, w oparciu o własne doświadczenie Kościoła. Natomiast niewielu z nas może wypowiedzieć się na ten temat z pozycji autorytetu biskupa - zachęcają do udziału w rekolekcjach dominikanie.

Nie żyje 43-letni pieszy. Młody kierowca nie udzielił pomocy rannemu. Nie miał prawa jazdy
Sonda
Czy rekolekcje są potrzebne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany