Olkusz. Kobieta w czasie kwarantanny wyszła po alkohol. 77-latce grozi długoletnie więzienie

2021-04-09 9:03
Olkusz. Kobieta w czasie kwarantanny wyszła po alkohol. 77-latce grozi długoletnie więzienie
Autor: ID 955169/cc0/pixabay Kobieta może trafić za kraty nawet na osiem lat.

Nawet do ośmiu lat więzienia grozi 77-letniej kobiecie, którą policjanci z Olkusza przyłapali na złamaniu zasad kwarantanny. Zgodnie z decyzją sanepidu powinna być ona izolowana w domu, jednak czas odosobnienia 77-latka postanowiła urozmaicić sobie wizytą w sklepie. Kobieta wyszła z mieszkania po alkohol, stwarzając zagrożenie epidemiologiczne dla innych klientów sklepów. Kilka dni później olkuscy funkcjonariusze interweniowali w podobnej sprawie wobec 45-letniego mężczyzny.

W czasie kwarantanny 77-letnia kobieta wyszła do sklepu po alkohol

W ostatnim czasie olkuscy policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie złamania zasad kwarantanny. Pierwszy przypadek dotyczył 77-letniej kobiety. Zgodnie z decyzją sanepidu powinna być ona izolowana w domu, jednak czas odosobnienia postanowiła sobie urozmaicić wizytą w sklepie, przy okazji uzupełniając zapasy o zakupiony alkohol. Kilka dni później funkcjonariusze na złamaniu zasad izolacji przyłapali 45-letniego mężczyznę, który również samowolnie opuścił mieszkanie, w którym odbywał kwarantannę. Policjanci apelują, by lekkomyślnym zachowaniem nie stwarzać zagrożenia epidemiologicznego dla innych ludzi i nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

PRZECZYTAJ: Kolejna ofiara koronawirusa! Zmarł Stanisław Dziedzic. Majchrowski: "Trudno mi się pogodzić z tą śmiercią"

W obu przypadkach prowadzone jest postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa przez zagrożenie epidemiologiczne dla życia i zdrowia wielu osób (art. 165 par. 1 kodeksu karnego). Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. O tych zdarzeniach powiadomiono także olkuski sanepid.

ZOBACZ: Kraków. Rozjuszony dzik ruszył w kierunku kobiety z psem! Miała tylko jedno wyjście [WIDEO]

Ojciec i syn zatrzymani za atak na policjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE