Parkomat

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Posypały się kary

Ostrzeżenia na nic się zdały! Liczba mandatów przekroczyła wszystkie przewidywania

2023-08-17 9:43

Ponad tysiąc mandatów wystawiono w Krakowie za parkowanie w SPP podczas święta, 15 sierpnia. To nawet więcej niż w Boże Ciało, choć zmienione przepisy dotyczące Strefy Płatnego Parkowania były wówczas dość świeże i nie każdy zdążył się z nimi zapoznać. - Bardzo dużo samochodów było nieopłaconych, a kontrolerzy starali się zwracać uwagę, kiedy widzieli, że ktoś odchodzi od samochodu bez uiszczenia opłaty - przekazał Radiu ESKA Michał Pyclik z ZDMK.

Kraków. W święto posypały się mandaty za parkowanie. Ostrzeżenia na nic się zdały

Na nic zdały się ostrzeżenia, że w trakcie święta, 15 sierpnia parkowanie w krakowskiej SPP jest płatne na ogólnych zasadachUkaranych za złamanie przepisów było nawet więcej niż w Boże Ciało, choć zmieniona uchwała obowiązuje dłużej i było więcej czasu na zapoznanie się z nowymi regulacjami. W środę, 15 sierpnia kontrolerzy Zarządu Dróg Miasta Krakowa ukarali ponad tysiąc kierowców. To około dwa razy więcej niż w trakcie przeciętnego dnia powszedniego. - Wystawiono 1140 mandatów. Zwykle ta liczba wynosi ok. 500-600. Bardzo dużo samochodów było nieopłaconych, a kontrolerzy starali się zwracać uwagę, kiedy widzieli, że ktoś odchodzi od samochodu bez uiszczenia opłaty - przekazał Radiu ESKA Michał Pyclik z ZDMK.

Kiedy można parkować za darmo w Krakowie?

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Krakowie, postój w Strefie Płatnego Parkowania jest darmowy wyłącznie w niedziele oraz przez kilka innych dni w roku:

  • 1 stycznia – Nowy Rok
  • drugi dzień Wielkiej Nocy
  • 1 listopada – Wszystkich Świętych
  • 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia
  • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia
  • 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.
Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Święto Wojska Polskiego w Krakowie