Oświęcim: 16-letni nożownik zaatakował młodszego chłopca

2021-07-23 8:56
Oświęcim: 16-letni nożownik zaatakował młodszego chłopca
Autor: HOerwin56/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kłótnia 16-latka z o rok młodszym chłopcem zakończyła się użyciem przez napastnika groźnego narzędzia. 15-latek został czterokrotnie raniony nożem i trafił do szpitala. Na szczęście odniesione przez niego rany okazały się powierzchowne. Życiu poszkodowanego nie zagraża niebezpieczeństwo. Krótko po zajściu sprawca wpadł w ręce policji.

W Oświęcimiu 16-latek ranił nożem młodszego chłopca

W czwartek (22 lipca) w Oświęcimiu 15-latek został zaatakowany nożem przez o rok starszego chłopca. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do użycia niebezpiecznego narzędzia doszło na osiedlu Chemików około godz. 18.00. Wcześniej nastolatkowie sprzeczali się ze sobą, a w pewnym momencie dyskusja zakończyła się wyciągnięciem przez 16-latka noża, którym zadał poszkodowanemu cztery ciosy. 15-latek trafił do szpitala, na szczęście odniesione przez niego rany okazały się powierzchowne i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po zajściu napastnik zbiegł, jednak szybko został ujęty. Policjanci znaleźli go w miejscu zamieszkania i przewieźli na komendę w Oświęcimiu. Teraz mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności niebezpiecznego zdarzenia. Jak przekazała PAP asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowa oświęcimskiej policji, w ustaleniu przebiegu incydentu mają pomóc świadkowie, którzy są przesłuchiwani przez funkcjonariuszy.

PRZECZYTAJ: Diler sprzedawał turystom dopalacze na Rynku Głównym w Krakowie [WIDEO]

- Po godz. 18 przed jednym z bloków na os. Chemików doszło do sprzeczki między dwoma nastoletnimi mieszkańcami Oświęcimia. W jej trakcie 16-latek zranił nożem 15-latka, po czym zbiegł. Chłopiec z powierzchniowymi ranami kłutymi trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Lekarze stwierdzili u niego cztery rany. Nie zagrażają jego życiu - powiedziała PAP asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowa oświęcimskiej policji.

ZOBACZ: Ekostalkerzy dręczyli weterynarza. Seniorka nie chciała odpuścić. Z pomocą ruszył Rutkowski [Rutkowski Story]

Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE