Oświęcim: Pijany 15-latek kopnął dorosłą kobietę. Doszło do szarpaniny

2022-05-24 14:53
Oświęcim: Pijany 15-latek kopnął dorosłą kobietę. Doszło do szarpaniny
Autor: ninocare/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Kobieta została zaatakowana za zwrócenie uwagi grupie głośno zachowujących się nastolatków.

Młodociany awanturnik został zatrzymany w pobliżu stawu Kruki w Oświęcimiu, gdzie brał udział w hałaśliwym i zakrapianym alkoholem spotkaniu towarzyskim. Uwagę grupie nastolatków zwróciła 39-letnia mieszkanka Oświęcimia, która razem ze swoim partnerem chciała wypocząć nad zbiornikiem wodnym. Reakcja kobiety tak rozzłościła 15-latka, że podbiegł on do kobiety i ją kopnął.

Awantura nad stawem Kruki w Oświęcimiu. Pijany 15-latek kopnął dorosłą kobietę

W piątek (20 maja) policja interweniowała w pobliżu stawu Kruki w Oświęcimiu, z powodu awantury wywołanej przez grupę nastolatków. Ich hałaśliwe zachowanie przeszkadzało innym osobom, przebywającym wówczas nad zbiornikiem wodnym, dlatego 39-letnia kobieta zwróciła im uwagę. Wówczas jeden z młodocianych imprezowiczów zaczął zachowywać się agresywnie. Niestety nie skończyło się wyłącznie na bluzgach i wyzwiskach. 

W pewnym momencie 15-letni chłopak zaatakował 39-latkę i kopnął ją. Kobieta przebywała nad stawem ze swoim partnerem, który ruszył jej na pomoc. Rozpoczęła się szarpanina, którą zakończył dopiero przyjazd mundurowych.

PRZECZYTAJ: Tragedia w Oświęcimiu. 51-latek utonął w basenie. Ratownicy staną przed sądem

Rozmawiając z nieletnim policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Chłopak trafił do oświęcimskiej komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu.

Następnie 15-latek został przekazany pod opiekę matki. Materiały dotyczące czynów, których dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

ZOBACZ: Gang sutenerów rozbity przez policję. Spektakularne zatrzymania, podejrzani wylądowali na glebie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sonda
Czy lubisz pić alkohol "pod chmurką"?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE