Tragedia w Oświęcimiu. 51-latek utonął w basenie. Ratownicy staną przed sądem

2022-05-24 10:27
Tragedia w Oświęcimiu. 51-latek utonął w basenie. Ratownicy staną przed sądem
Autor: ID 526663/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Oskarżonym ratownikom grozi kara do 5 lat więzienia.

W grudniu zeszłego roku na basenie w Oświęcimiu doszło do tragedii. Utonął 51-letni mężczyzna. W tej sprawie prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko trójce ratowników, którzy - zdaniem śledczych - nie wykonywali właściwie swoich obowiązków i przez to zbyt późno udzielili pomocy tonącemu. Ratownikom grozi kara do 5 lat więzienia.

Tragedia w Oświęcimiu. 51-latek utonął w basenie. Ratownicy staną przed sądem

Prokuratura skierowała do sądu w Oświęcimiu akt oskarżenia przeciwko trójce ratowników, którzy - zdaniem śledczych - mieli niewłaściwie wykonywać swoje obowiązki służbowe, a w efekcie zbyt późno zareagować na utonięcie 51-letniego mężczyzny. Do tragicznego zdarzenia doszło w grudniu zeszłego rokuMężczyzna został wyciągnięty z basenu właśnie przez ratowników, którzy następnie rozpoczęli reanimacje, jednak 51-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Prokuratura zdecydowała się na oskarżenie ratowników po przeglądnięciu nagrań z monitoringu.

Jak podaje PAP, z analizy tego materiału wynika, że ratownicy przemieszczali się między stanowiskami, rozmawiali, nie obserwowali niecki i wychodzili z hali basenowej. Tonącego mężczyznę mieli zobaczyć dopiero po kilku minutach.

PRZECZYTAJ: Miłośnicy narkotyków wpadli przez bazgroły. Mieli grzybki, LSD i woreczek z białym proszkiem [ZDJĘCIA]

Oskarżeni ratownicy to dwie kobiety w wieku 20 lat oraz 23-letni mężczyzna. Cała trójka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który jest powiązany ze skutkiem, jakim było nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im kara do 5 lat więzieniaOskarżeni nie przyznają się do winy. 

ZOBACZ: O krok od tragedii pod Krakowem. Dzieci wjechały gokartem do stawu

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Skazali maszynistę, bo potrącił siedzącą na torach 84-latkę. Jest uniewinnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE