Oświęcim: Znęcał się nad konkubiną. Został wyrzucony z mieszkania

2021-08-04 14:13
Oświęcim: Znęcał się nad konkubiną. Został wyrzucony z mieszkania
Autor: Shutterstock zdjęcie ilustracyjne

Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz kontaktowania się z konkubiną, to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 57-letniego mieszkańca Oświęcimia, który znęcał się nad swoją 50-letnią konkubiną. Do awantury między parą doszło w sobotę (31 lipca), jednak w trakcie czynności służbowych policjanci ustalili, że dramat kobiety trwał już od ponad dwóch lat.

W sobotę (31 lipca) policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Oświęcimiu w związku z domową awanturą. Drzwi otworzyła im 50-letnia kobieta, która miała na twarzy widoczne ślady pobicia. Przyznała ona mundurowym, że agresorem był jej 57-letni konkubent. Mężczyzna kilkukrotnie uderzył swoją partnerkę w głowę. Sprawca trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę. Na tym jednak nie koniec problemów 57-latka. W trakcie prowadzenia czynności służbowych policjanci ustalili, że dramat maltretowanej kobiety trwał od ponad dwóch lat. Na tej podstawie podejrzanemu zostały postawione zarzuty znęcania się nad konkubiną.

PRZECZYTAJ: Kobiety poparzone rosołem. Dramat w restauracji na Krupówkach

Wobec 57-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z konkubiną, a także nałożył na niego obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Mężczyzna w asyście policjantów udał się do zajmowanego mieszkania i zabrał stamtąd swoje rzeczy. Otrzymał również od mundurowych informację o miejscach, gdzie może znaleźć schronienie. Za złamanie zastosowanych wobec niego środków zapobiegawczych grozi mu osadzenie w areszcie, natomiast za znęcanie się nad konkubiną może trafić za kraty na pięć lat.

ZOBACZ: Kraków: Półnagi nastolatek spał pod Teatrem Bagatela

Awantura w samolocie! Obmacywał stewardessy. Został przywiązany i zakneblowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE