Oto mistrzyni w gimnastyce artystycznej! Jest uczennicą krakowskiego liceum [ZDJĘCIA]

2020-11-28 17:57 Anita Leszaj

Krakowianka Emilia Komarewicz ( 14 l.) wygrała właśnie dwie konkurencje podczas finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek w gimnastyce artystycznej. Zawody odbyły się w Rumi. Emilia zdobyła trzy medale. Młoda sportsmenka została mistrzynią Polski w układzie z piłką, w układzie ze skakanką oraz wicemistrzynią w wieloboju. Emilia Komarewicz jest zawodniczką Klub PTG Sokół Kraków.

To nie pierwszy tytuł mistrzowski młodej krakowianki. Emilia ma już na swoim koncie mistrzostwo Polski juniorek w wieloboju i układzie ze skakanką oraz wicemistrzostwo Polski w układzie z maczugami w ubiegłym roku. Reprezentowała także Polskę na mistrzostwach świata w Moskwie, stawała na podium na wysokich rangą międzynarodowych zawodach, a podczas tegorocznego Pucharu Polski wygrała we wszystkich konkurencjach. 

– Emilka jest bardzo zdeterminowana i pracowita. Tegoroczne mistrzostwa zakończyły się dla nas bardzo dobrze. Trochę nam żal, że Emilia nie będzie mogła wystąpić na mistrzostwach Europy z przyczyn od nas niezależnych, bo ze względu na problemy Polskiego Związku Gimnastycznego, który został zablokowany za niespłacony kredyt, a zawodniczki wykluczone z udziału w zawodach. Nie ukrywam, że Emilia bardzo liczyła na ten występ. Ale nie poddajemy się, trenujemy dalej, po kilka godzin dziennie. Naszym marzeniem jest występ w przyszłości na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku – mówi nam Samanta Gawor, trenerka Emilii Komarewicz.

Emilia trenuje gimnastykę artystyczną od siódmego roku życia. Obecnie treningi wypełniają niemal cały jej dzień. Trwają minimum cztery godziny, sześć dni w tygodniu. Młoda zawodniczka jest uczennicą III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Sport jest jej główną pasją, ale oprócz niego lubi uczyć się także języków obcych. Łączenie treningów z nauką w renomowanym liceum to nie lada wyzwanie, ale Emilia robi to po mistrzowsku, jest bardzo dobrą uczennicą.

Gigantyczne siły policji na Strajku Kobiet w Warszawie