Pijana 21-latka zajmowała się malutką córeczką. W mieszkaniu panował nieład

i

Autor: StockSnap/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pijana 21-latka zajmowała się malutką córeczką. "W mieszkaniu panował nieład"

2022-03-21 12:39

Policjanci z Oświęcimia interweniowali na osiedlu Chemików z powodu 21-latki, która zajmowała się swoją córeczką, będąc pod wpływem alkoholu. W mieszkaniu zajmowanym przez kobietę funkcjonariusze zastali nieład, a badanie wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie 1 promil alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę dalszej rodzinie.

Pijana 21-latka zajmowała się malutką córeczką. "W mieszkaniu panował nieład"

Wieczorem w sobotę (19 marca) policjanci z Oświęcimia zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu Chemików w tym mieście, z powodu 21-latki, która będąc pijaną zajmowała się swoją półtoraroczną córeczką. W zajmowanym przez kobietę mieszkaniu funkcjonariusze zastali nieład, a badanie wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie 1 promil alkoholu. Jak wyjaśniła PAP asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji, w związku ze stanem, w jakim znajdowała się 21-latka, jej córeczkę przekazano pod opiekę dalszej rodziny. Policjanci wobec młodej kobiety wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej, nad którą miała obowiązek opieki. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

Materiały z postępowania trafią również do sądu rodzinnego, który przyjrzy się sytuacji w tej rodzinie i może zdecydować o ograniczeniu 21-latce praw rodzicielskich. Z kolei Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu sprawdzi, czy nadużywanie przez kobietę napojów wyskokowych wynika z choroby alkoholowej.

PRZECZYTAJ: Punkt dla uchodźców w hali Hutnika zlikwidowany. Wolontariusze zbulwersowani, miasto tłumaczy

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Wystarczy powiadomić odpowiednie służby: pracowników socjalnych, nauczycieli, pedagogów, kuratorów sądowych oraz dzielnicowych. W pilnych przypadkach należy reagować dzwoniąc pod numer 112 - przekazała PAP asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

ZOBACZ: Ukrainki z ranami postrzałowymi i złamaniami trafiły do Krakowa. Wojskowy śmigłowiec w akcji

Sonda
Czy w Polsce istnieje kultura picia alkoholu?
Dokonał rozboju i spalił samochód ofiary
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE