Ukrainki z ranami postrzałowymi i złamaniami trafiły do Krakowa. Wojskowy śmigłowiec w akcji

i

Autor: Łukasz Kmita/FB Ciężko ranne Ukrainki w wieku 42 i 16 lat trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Ukrainki z ranami postrzałowymi i złamaniami trafiły do Krakowa. Wojskowy śmigłowiec w akcji

2022-03-21 7:58

Czteroosobowa rodzina z Ukrainy trafiła pod opiekę lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W tym gronie są dwie ciężko poszkodowane kobiety, które mają rany postrzałowe oraz złamania kończyn. Do Krakowa przetransportował je wojskowy śmigłowiec medyczny, a działania w tej sprawie koordynowali dwaj wojewodowie: lubelski i małopolski.

Ukrainki z ranami postrzałowymi i złamaniami trafiły do Krakowa. Wojskowy śmigłowiec w akcji

W niedzielę (20 marca) do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafiła ranna, czteroosobowa rodzina z Ukrainy. W tym gronie znalazły się dwie ciężko poszkodowane kobiety w wieku 42 i 16 lat. To matka i córka, które doznały ran postrzałowych i złamania kończyn. Opiekę nad nimi przejęli już krakowscy lekarze. Cała rodzina została przetransportowana do Krakowa przy pomocy wojskowego śmigłowca medycznego. Działania w tej sprawie koordynowali: wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Więcej szczegółów dotyczących transportu i opieki nad rannymi Ukraińcami zostanie ujawnionych na dzisiejszej (21 marca) konferencji prasowej wojewody małopolskiego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Już wczoraj w mediach społecznościowych Łukasz Kmita podziękował pracownikom służby zdrowia za profesjonalizm oraz pomoc uchodźcom.

PRZECZYTAJ: Wieszali zdjęcia europosłów na szubienicy w Katowicach. Stanęli przed sądem. "Nawoływanie do przemocy"

ZOBACZ: Klęknął nago na środku ulicy i zaczął się schylać. Szok w Nowym Targu

Sonda
W jaki sposób pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Tłumy Ukraińców pod Stadionem Narodowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE