Pijany kierowca doprowadził do dachowania jeepa. Sam uciekł, a kolegów zostawił

2022-05-26 13:17
Pijany kierowca doprowadził do dachowania jeepa. Sam uciekł, a kolegów zostawił
Autor: Małopolska Policja Jeden z pasażerów jeepa odniósł uraz kręgosłupa i wymagał transportu do szpitala.

Pijany kierowca doprowadził do dachowania jeepa w Zadolu Kosmolowskim (powiat olkuski) i uciekł z miejsca zdarzenia. Zachowanie mężczyzny było tym bardziej bulwersujące, że w uszkodzonym pojeździe zostawił dwóch kolegów. Jeden z nich z urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Krakowie. Nietrzeźwy 29-latek ukrył się przed policjantami... na strychu.

Pijany kierowca doprowadził do dachowania jeepa. Sam uciekł, a kolegów zostawił

W środę (25 maja) w Zadolu Kosmolowskim (powiat olkuski) dachował jeep. Do zdarzenia doszło na łuku drogi, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Gdy na miejsce przybyły służby okazało się, że szofer uciekł, pozostawiając w uszkodzonym wozie dwóch kolegów. Początkowo obaj poszkodowani trafili do szpitala w Olkuszu. O ile lekarze szybko wypuścili 20-latka do domu, to 39-latek ucierpiał dużo mocniej. Zdiagnozowany u niego uraz kręgosłupa wymagał specjalistycznej hospitalizacji w Krakowie.

Po ustaleniu tożsamości kierowcy jeepa, policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy incydentu. W tym celu udali się do jego miejsca zamieszkania. 29-latek schował się przed mundurowymi... na strychu domu, jednak i tak został bez trudu odnaleziony. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany na obecność alkoholu. Jego wynik to ponad 2,7 promila. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieodpowiedzialnemu szoferowi grozi kara do 12 lat więzienia.    

PRZECZYTAJ: Dowcipniś wywołał alarm służb na lotnisku w Balicach. Przepadła mu wycieczka do Barcelony

Pijany kierowca doprowadził do dachowania jeepa. Sam uciekł, a kolegów zostawił
Autor: Małopolska Policja Pijany kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. 29-latek ukrył się na strychu swojego domu.

ZOBACZ: Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Do Krakowa trafiło 9 pacjentów. Lekarze nie znają pochodzenia choroby

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Bóbr zgubił się na spacerze po Giżycku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE