Policja przeprasza za kontrolę orszaku weselnego! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-10-24 13:04
Orszak
Autor: NOWA TV Orszak

Finał postępowania w sprawie policjantów, którzy miesiąc temu zatrzymali weselny orszak w Szczurowej. Policja poinformowała, że funkcjonariusze nie złamali prawa, ale doszło do "niepotrzebnego złamania zwyczajowych zasad", więc parze młodej należą się przeprosiny. 

Pod koniec września do sieci trafiło wideo nagrane w miejscowości Szczurowa (powiat brzeski). Widać było na nim, jak policjanci drogówki próbowali zatrzymać motocyklistę wykonującego ewolucje na drodze, a kiedy im się to nie udało, zatrzymali samochód wiozący parę młodą na ślub.

Film wywołał prawdziwą burzę. Większość internautów komentujących nagranie stawała w obronie pary młodej, która ich zdaniem została zatrzymana zupełnie bezzasadnie i złośliwie. "Wstyd", "żenada", "totalne dno" - takie określenia pojawiały się w komentarzach najczęściej. Niektórzy stawali jednak po stronie policji, tłumacząc że pościg za motocyklistą byłby niebezpieczny, a wniosek że para młoda go znała, był logiczny. 

Policja ostatecznie przeprasza. Funkcjonariusze mają zostać pociągnięci do odpowiedzialności służbowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że postępowanie ujawniło także kilka innych drobnych uchybień, za które policjanci mają ponieść karę.

Zobacz też:

>>> 10 grzechów głównych krakowskich rowerzystów: Te błędy irytują najbardziej [LISTA]

>>> To zdjęcie daje do myślenia. Samochody kontra autobus w Krakowie 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE