Policyjny śmigłowiec i ANTYTERRORYŚCI na dachu Tauron Areny Kraków. Co się stało? [ZDJĘCIA]

2020-09-21 7:51 Amadeusz Calik

W minionym tygodniu nad Tauron Areną Kraków latał policyjny śmigłowiec, a na dachu obiektu byli obecni antyterroryści. Okazuje się, że nie doszło do żadnego groźnego incydentu, a były to jedynie ćwiczenia służb na wypadek sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie zrealizowano w krakowskiej Tauron Arenie. W ramach szkolenia wysokościowego z użyciem śmigłowca ćwiczono desant i ewakuację zespołu bojowego przy użyciu lin.

- Kontrterroryści ćwiczyli m.in. zjazd ze śmigłowca na linach osobistych i pokładowych w terenie, gdzie istnieje potrzeba desantowania większej liczby funkcjonariuszy, a także zjazd na ograniczoną przestrzeń np. platformę. Są to umiejętności przydatne podczas działań bojowych i ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną czy awarią techniczną - relacjonuje małopolska policja.

Kontrterroryści przećwiczyli też zjazd na dach obiektu oraz szybki desant do wnętrza Tauron Areny. Zobacz zdjęcia z widowiskowych ćwiczeń:

Jak bez ryzyka zakażenia udzielać pierwszej pomocy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.