Polski turysta zaginął w drodze na Rysy. Ratownicy znaleźli śpiwór

i

Autor: Horska Zachranna Służba W sobotę, 3 września zaginiony miał się spotkać ze znajomym przy Popradzkim Stawie. Do tej pory nie ma z nim żadnego kontaktu.

Dramat w Tatrach

Polski turysta zaginął w drodze na Rysy. Ratownicy znaleźli śpiwór

2022-09-05 9:19

W Tatrach Wysokich zaginął turysta z Polski. O zdarzeniu poinformował słowacką Horską Zachranną Sluzbę kolega zaginionego, gdy mężczyzna nie wrócił w umówione miejsce po planowanym wejściu na Rysy. W poniedziałek, 5 września akcja poszukiwawcza ma zostać wznowiona. Do tej pory ratownikom udało się znaleźć jedynie śpiwór turysty.

Dramat w Tatrach. W drodze na Rysy zaginął turysta z Polski

Od soboty, 3 września trwają poszukiwania turysty z Polski, który zaginął w Tatrach WysokichMężczyzna planował zdobyć słowacki wierzchołek Rysów, a następnie spotkać się ze swoim znajomym w okolicy Popradzkiego Stawu. Gdy tam nie dotarł, zaniepokojony towarzysz wyprawy poinformował o tym służby ratunkowe. Zaginionego nie można było zlokalizować, ani skontaktować się z nim, ponieważ nie zabrał on ze sobą telefonu komórkowego. Ze względu na późną porę, działania były początkowo prowadzone przy pomocy dronów. W niedzielę, 4 września rozpoczęto naziemne przeszukiwanie terenu. Ratownicy korzystali również ze śmigłowca i to dzięki temu nastąpił pierwszy przełom w akcji. Z pokładu maszyny zlokalizowano bowiem przedmiot należący do zaginionego mężczyzny.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Pijany kierowca zakopał się na poboczu i poprosił o pomoc. Zatrzymał policjanta

Magnetyczne gwoździe wydłużą nogę Jakuba. Niesamowita operacja w Szpitalu im. Żeromskiego

Ratownicy znaleźli śpiwór turysty. Wznowienie akcji poszukiwawczej

Odnaleziony obiekt to śpiwór, z którego korzystał turysta. Niestety w pobliżu nie odnaleziono zaginionego mężczyzny. W poniedziałek, 5 września ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby oraz pomagający im Polacy z TOPR mają wznowić działania poszukiwawcze. Nikt nie traci nadziei, że turystę uda się odnaleźć całego i zdrowego. 

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki