Polski Wawel górujący nad prusackim spichlerzem. Ten budynek z Krakowa robi furorę na świecie

i

Autor: Scenic Depictions of Slavic Life/FB Blok przy ul. Wysockiej 2 w Krakowie.

Architektura

"Polski Wawel górujący nad prusackim spichlerzem". Ten budynek z Krakowa robi furorę na świecie

2023-09-06 13:52

O bloku znajdującym się na przy ul. Wysockiej 2 w Krakowie znowu zrobiło się głośno. Zdjęcie obiektu udostępnił jeden z facebookowych profili, nazywając go "słowiańskim zamkiem". Post doczekał się tysięcy reakcji i komentarzy, w których wyrazy zachwytu mieszają się z szyderstwami. Kilka lat temu budowla została bohaterem popularnego mema.

Blok przy ul. Wysockiej w Krakowie robi furorę w Internecie. Nazywają go "słowiańskim zamkiem" i "drugim Wawelem"

Znowu zrobiło się głośno o charakterystycznym bloku zbudowanym ponad 30 lat temu na krakowskich Czyżynach. Zdjęcie obiektu umieścił profil FB pn. "Scenic Depictions of Slavic Life", a post doczekał się licznych reakcji i komentarzy. Wielu cudzoziemców nie wiedziało, że taki obiekt stoi w Krakowie i nie ukrywało zachwytu na jego oryginalnością. Zachwyty mieszają się jednak z szyderstwami na temat stylu architektonicznego budowli. Wygląd bloku nazwanego "słowiańskim zamkiem" mocno odbiega od innych wielorodzinnych budynków mieszkalnych w mieście. Wszystko za sprawą wieżyczek i daszków stylizowanych na dawną siedzibę królów Polski. Skojarzenia z Wawelem same się nasuwają, zresztą projektant budynku nie ukrywał, że inspirował się architekturą zabytków Krakowa.

Budynek przy ul. Wysockiej 2 w Krakowie duży rozgłos zyskał w Internecie już kilka lat temu. Stał się wówczas bohaterem popularnego mema. Wszystko za sprawą zdjęcia przedstawiającego blok-zamek górujący na dyskontem niemieckiej sieci handlowej.

Polski Wawel górujący nad prusackim spichlerzem. Ten budynek z Krakowa robi furorę na świecie

i

Autor: Demotywatory
Widziałam jak sąsiedzi runęli z balkonem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany