Poronin. Pięcioletnie dziecko potrącone przez samochód. Kierowca był bez szans

2022-01-21 9:29
Poronin. Pięcioletnie dziecko potrącone przez samochód. Kierowca był bez szans
Autor: Policja Zakopane W Poroninie pięcioletnie dziecko wybiegło na jezdnię i zostało potrącone przez samochód.

Chwila nieuwagi i doszło do dramatu! W Poroninie pięcioletnie dziecko zostało potrącone przez samochód i przy pomocy śmigłowca ratowniczego trafiło do szpitala w Prokocimiu. W tym przypadku kierowca osobówki robił co mógł, by uniknąć potrącenia, jednak dziecko, nieupilnowane przez rodziców samo wybiegło na jezdnię. Wszyscy uczestniczyli zdarzenia byli trzeźwi.

Poronin. Pięcioletnie dziecko potrącone przez samochód. Kierowca był bez szans

Wieczorem w środę (19 stycznia) w Poroninie (powiat tatrzański) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na ulicy Tatrzańskiej pięcioletnie dziecko zostało potrącone przez samochód. Malucha profilaktycznie przetransportowano śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Prokocimiu. Szczęśliwie po przeprowadzeniu badań okazało się, że obrażenia doznane przez poszkodowanego są powierzchowne. Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci zakopiańskiej drogówki, którzy ustalali przebieg nieszczęśliwego zdarzenia. W tym przypadku kierowca robił co mógł, by uniknąć potrącenia, jednak był bez szans. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Szef szpitala im. Rydygiera: "Mamy problem z pacjentami niecovidowymi"

Nieupilnowane przez rodziców dziecko samo wybiegło na jezdnię i wpadło pod nadjeżdżający pojazd. W sprawie wypadku zostało wszczęte dochodzenie. Wiadomo, że zarówno kierujący osobówką mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, jak i pochodzący z powiatu radomskiego rodzice pięciolatka byli trzeźwi w momencie zdarzenia. 

ZOBACZ: Pijany w sztok 59-latek zatrzymany w Tatrach. Upił się na szlaku

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Zabójstwo w Krakowie. Podczas libacji dźgnął nożem 74-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE